П’ятниця, 19 Квітня, 2024

IBM зменшила суперкомп’ютери до розміру смартфона

Дослідники «Блакитного гіганта» працюють над втіленням в життя амбіційного проекту: вони прагнуть зробити суперкомп’ютери настільки компактними, щоб їх можна було взяти в руки. IBM продемонструвала прототип такої супермашини, яка за розміром нагадує смартфон. Виробник каже, що це відкриває нові можливості, наприклад, дата-центр у коробці, коли декілька таких гаджетів розміщуються в компактному корпусі.

У найближчих планах компанії – побудувати мініатюрну копію суперкомп’ютера IBM Watson, який виграє інтелектуальні телеігри та працює радником в медицині. Перші версії цієї машини були розміром з кімнату, проте досягнення «Блакитного гіганта» дозволили зменшити його до стовпчика висотою з три коробки від піци.

Сьогодні суперкомп’ютер Watson займає окрему кімнату, а буде – лише три коробки від піци

Подібну роботу зі створення мікрокомп’ютерів IBM виконує разом з голландським інститутом радіоастрономії ASTRON. Науковці потребують подібних потужних та енергоефективних обчислювачів для роботи так званого «Масиву квадратного кілометра». Це набір з радіотелескопів разом створюють найбільший радіотелескоп у світі, котрий запрацює в 2024 році.

Фахівці IBM комбінують 128 подібних міні-машин в один великий сервер, який, за словами розробників, має таку ж обчислювальну потужність, як і сьогоднішні моделі, котрі в 10 разів більше за габаритами. Окрім цього, прототип міні-серверу споживатиме всього 55 Вт енергії – дещо більше, ніж середній ноутбук. У кожному такому сервері встановлено 1536 ядра, які можуть одночасно оброблювати до 3072 програмних потоків. Для цього вони оснащуються 6 ТБ оперативної пам’яті.

Розробники кажуть, що подібні «кишенькові» суперкомп’ютери годяться не лише науковцям, а й комерційним дата-центрам та «хмарам», оскільки вони зможуть заощадити на оплаті енергії та розмістити більше обладнання на тій же площі. В IBM також планують наступного року випустити друге покоління подібних серверів, яке споживатиме лише до 35 Вт при тій же обчислювальній потужності. Що стосується самих «кишенькових» суперкомп’ютерів, то вони мають розмір 133х55 мм (як у середнього смартфона) та обладнані 12-ядерними процесорами PowerPC T4240.

Порівняння звичайної комп’ютерної плати та нової машини IBM
TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися