Ігри на мобільному допоможуть збудувати суперкомп’ютер

Мобільні розваги стали не лише веселим, а й корисним способом провести час. Граючи в Quantum Moves, можна допомогти вченим Орхуського університету в Данії швидше створити квантовий комп’ютер. Це перспективна машина, яка матиме дуже велику обчислювальну потужність. Але для її створення треба вирішити складні проблеми.

Одна з таких проблем – взаємодія атомів у квантовій машині. Наблизитися до її рішення допомогли гравці Quantum Moves, яким треба було якнайшвидше перевести атом з однієї точки простору в іншу за допомогою квантового пінцета. Механіка роботи оптичного пінцета в грі відповідає особливостям реальних систем.

Атом імітує рідка субстанція, і чим її більше, тим вище ймовірність, що атом є в цій частині простору. У грі на початку рівня рідина знаходиться в заглибленні, розташованому в певній точці карти. Гравцеві потрібно створити ще одне і керувати ним, щоб якомога більше рідини перемістилося в потрібну зону.

Успіх гравця визначається двома факторами: як швидко рідина була перенесена з однієї ями в іншу і яка її кількість не досягла мети. Фізики перетворили послідовність дій гравців на алгоритм маніпуляцій над реальними оптичними пастками і завантажили в систему для подальшого доопрацювання. Це дозволило їм удосконалити традиційні методи квантової фізики.

Рішення завдання управліннями атомами в оптичних пастках – один з кроків на шляху до квантового комп’ютера. Оптичний пінцет у ньому буде використовуватися для контакту двох атомів при проведенні квантових обчислень.