Вівторок, 12 Грудня, 2023

Ігри 90-х стали доступні в браузері: Internet Archive випустив 2500 забавок для MS-DOS

У 90-х роках минулого століття з’явилося багато цікавих ігор, а низка з них навіть стала класикою. Зусиллями Internet Archive стало можливо без проблем погратися в них. Ця організація випустила 2500 ігор для операційної системи MS-DOS.

Цей апдейт є найбільшим, кажуть в Internet Archive. Користувачі отримали можливість безпосередньо в браузері пограти в такі ігри, як «Принц Персії», Wolfenstein 3D, Sim City, «Аладдін», «Дюна 2», «Замок Wolfenstein», «Індіана Джонс та останній похід», «Doom – The Roguelike», Jazz Jackrabbit та тисячі інших.

Щоб пограти, необхідно зайти на сторінку Software Library: MS-DOS Games, клацнути на бажаній грі та дочекатися її завантаження. Грати можна завдяки емулятору DosBox.

Internet Archive – це неприбуткова організація, яка намагається зберегти цифрову спадщину. На її серверах доступні цифрові версії старих комп’ютерних ігор, книг, аудіо- та відеозаписів. Торік організація додала ігри для гральних автоматів та приставок.

Зусилля Internet Archive є дуже важливими, адже популярна думка «в інтернеті нічого не зникає» – хибна. Людство вже втратило все, що існувало в перші роки становлення інтернету. Навіть перша веб-сторінка, запущена в 1991 році, сьогодні не існує. Доступна на сайті World Wide Web Consortium веб-сторінка – це лише її копія, яку зробили пізніше. Експерти кажуть, що якби не Internet Archive, ми би взагалі не мали змоги поглянути на цифрову спадщину минулого.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися