Субота, 15 Червня, 2024

Ілон Маск: астероїд влучить у Землю, і людство не має захисту від цього

Щасливий фінал фільму «Армагеддон», в якому нашу планету врятували від знищення каменюкою з космосу, так і залишиться фантастикою. Так вважає один із найвідоміших мільярдерів та технореволюціонерів Ілон Маск. На його думку, астероїд колись влучить у нашу планету, і порятунку не буде, оскільки людство не має чим захиститися.

Земля постійно знаходиться під загрозою падіння гігантського астероїда. На нашу планету регулярно прилітають великі камені, один з останніх таких випадків – метеорит поряд із Челябінськом у 2013 році. Камінь діаметром лише 17 метрів влучив в озеро поруч із містом, але все одно від нього постраждало понад 1500 людей. Без жертв обійшлося лише тому, що метеорит впав у безлюдній місцевості.

За оцінками НАСА, Челябінський метеорит є найбільшим із відомих небесних тіл, що падали на Землю після Тунгуського метеорита в 1908 році. Енергія його вибуху склала близько 440 кілотонн у тротиловому еквіваленті. Це приблизно у 20 разів перевершує потужність атомної бомби, скинутої на Хіросіму.

Події такого масштабу, як у Челябінську, відбуваються в середньому раз на 100 років. Найближчий кандидат на знищення нашої планети – астероїд Апофіс, який у квітні 2029 року підійде впритул за космічними мірками. Від поверхні Землі до каменя буде лише 31 000 км – ближче, ніж деякі рукотворні супутники.

«Чудове ім’я! – написав Маск у своєму Твіттері. – Не хвилювався би конкретно щодо нього, але великий камінь влучить у Землю, і ми сьогодні не маємо захисту».

Якщо Челябінський метеорит діаметром лише 17 метрів спричинив великі руйнування, нелегко уявити, який хаос принесе Апофіс, що має діаметр близько 600 метрів.

Апофіс є одним із 2000 відомих небесних каменів, які загрожують планеті. Але реальна їхня кількість невідома, оскільки крихітний темний астероїд надзвичайно складно помітити на фоні темного космосу.

До речі, людство навіть не помітить, що наближається астероїд-убивця. Наприклад, астрономи Virtual Telescope Project помітили небезпечний камінь 2016 VA розміром приблизно з автобус лише за декілька годин до того, як він пролетів повз нашої планети на дистанції 75 000 км. Подібна ситуація сталася і з каменем 2017 BH30, який помітили лише за день до його найбільшого зближення з нашою планетою.

А як же ядерна зброя? Адже навіть в останню мить можна спробувати збити астероїд з курсу чи зруйнувати його ядерним вибухом, як у фільмі «Армагеддон». На жаль, це фантастика, показує симуляція NASA. Тестування «Планетарний захист» демонструє, що потрібно засікти наближення каменя більш ніж за півроку до його зіткнення. Однак політичні суперечки та сварки не дозволять людству діяти максимально швидко, і астероїд влучить у планету.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися