Понеділок, 11 Грудня, 2023

У яких випадках ігрові смартфони кращі за флагмани: практичний експеримент

Виробники випускають усе більше смартфонів у категорії ігрових, але якщо подивитися на їхні характеристики, постає питання: чим, власне, вони відрізняються від флагманів? Ігрові моделі мають такі ж процесори, обсяги оперативної та флеш-пам’яті, екрани, акумулятори та іншу начинку, як і неігрові топові девайси. Чим насправді є ігрові смартфони і чи не є вони просто маркетинговим ходом, з’ясувало видання GSM Arena в порівняльному тесті.

У випробуванні брали участь два ігрових смартфони Xiaomi Black Shark 2 та ZTE Nubia Red Magic 3 на базі Snapdragon 855. Проти них виступали флагманські апарати Sony Xperia 1 та OnePlus 7 на цьому ж чипі. Додатково для тесту взяли Huawei P30 Pro на основі власного Kirin 980 та Samsung Galaxy S10e, також з фірмовим Exynos 9820. Для цікавості залучили апарат Xiaomi Pocophone F1 на процесорі попереднього покоління Snapdragon 845 та девайс середнього сегмента Xiaomi Mi 9T з Snapdragon 730 всередині.

Вимірювання продуктивності смартфонів в тестовому пакеті AnTuTu 7 показали такі результати:

У багатоядерному та одноядерному тестах GeekBench 4.1 девайси показали такі результати:

Смартфони OnePlus 7, ZTE nubia Red Magic 3, Black Shark 2, Sony Xperia 1 використовують один процесор Snapdragon 855 і мають схожі результати. Дещо відстають топові моделі Huawei та Samsung, кожна з яких оснащена власним фірмовим процесором. Очікувано замикає рейтинг Xiaomi Mi 9T, який має процесор меншої потужності.

Особливість синтетичних тестів у тому, що вони мало значущі в реальному житті. Вони, серед іншого, не враховують головний фактор у роботі будь-якого смартфона – перегрів. Сучасний мобільник – це щільно упакований «бутерброд» зі скла і пластику, всередині якого розміщується гаряче «серце». До цього варто додати екран та флеш-пам’ять – два суттєвих генератори тепла. Однак скло та пластик – погані матеріали для передачі тепла, і це посилюється відсутністю системи охолодження корпусу. При інтенсивній роботі корпус не встигає охолоджуватися, і процесор досягає критичних температур. Щоб врятувати себе, чип починає знижувати продуктивність – активується тротлінг. Утиліта CPU Throttling Test дозволяє побачити, як сильно смартфон знижує свою продуктивність при тривалому інтенсивному навантаженні.

Усі смартфони стартували з однакової температури – приблизно 28 градусів Цельсія. Sony Xperia 1 після 15 хвилин тесту знизив свою продуктивність на 30%, але цього іноді було замало, і він понижав продуктивність до 50%. В іграх подібне проявляється як раптові лаги та завмирання.

OnePlus 7 протягом години тримався на одному рівні, втративши лише 20% своєї продуктивності.

Huawei Kirin 980 у P30 Pro при перегріві різко втрачає 40% продуктивності і не намагається її піднімати.

Exynos 9820 у Samsung Galaxy S10e з плавно знижує свою продуктивність на 25% з періодичними падіннями до 36%.

Snapdragon 845 у Pocofophone F1 після нагріву знижує свою продуктивність на 30-40%.

Зате ігровий смартфон Xiaomi Black Shark 2 навіть після години напруженого використання втратив лише 10% своєї ефективності.

Схожий The ZTE nubia Red Magic 3 також показав високу стійкість до навантаження, понизивши ефективність свого процесора лише на 15%. Цікаво, що цей апарат оснащений вбудованим вентилятором та тепловою трубкою (її конструкцію можна подивитися в нашій новині).

Лише середньобюджетний Xiaomi Mi 9T показує таку ж стійкість до нагріву, як ігрові моделі, знижуючи продуктивність лише на 15%. Однак це не складно, оскільки Snapdragon 730 від початку слабший за топові Snapdragon 855 та 845.

Загалом протягом однієї години інтенсивної роботи смартфони залишають такий відсоток своєї початкової продуктивності:

Мінімальна продуктивність протягом години тесту досягала таких величин:

Ігрові смартфони також показують мінімальне зниження продуктивності свого відеоядра:

Утім, утримання високого рівня продуктивності в іграх має свою ціну: ігрові моделі сильніше обпікають руки. До речі, на графіку чітко видно, що активна система охолодження є найкращим рішенням для смартфонів. nubia Red Magic 3 з вимкненим вентилятором розігріває корпус до 42 градусів Цельсія, але варто його ввімкнути, і температура досягає 37 градусів. При цьому девайс зберігає високу продуктивність. Huawei P30 Pro, щоб утримати таку ж температуру, доводиться максимально знижувати ефективність, переходячи в аутсайдери.

Висновки

Результати тестування показали, що ігрові смартфони краще підходять для тривалого інтенсивного навантаження, ніж флагмани. Останні рятують себе від перегріву суттєвим зниженням продуктивності, що призводить до лагів та фризів в іграх чи необхідності охолоджувати їх кожні 10-15 хвилин. Обидві опції додають незручностей, тому любителям грати в топові ігри на смартфоні краще розглядати ігрові моделі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися