Субота, 2 Березня, 2024

Як зробити Wi-Fi стабільнішим

Якщо ваш домашній бездротовий роутер не справляється з обслуговуванням усіх під’єднаних пристроїв, не кваптеся його міняти. Спершу спробуйте кілька простих способів поліпшення стабільності Wi-Fi, які дозволять отримати максимум з наявної пропускної здатності.

1. Пошукайте краще місце для роутера

Якщо маршрутизатор встановлений десь у шафі, по сусідству з металевими предметами та завалений сміттям, це може знизити якість сигналу. Оптимальним варіантом можна вважати центральну точку в приміщенні, адже чим далі комп’ютер розташований від точки Wi-Fi, тим слабкіший сигнал він отримує. Підшукуючи місце для маршрутизатора у квартирі, краще його встановити на відкритому просторі, на висоті близько метра від підлоги, і вдалині від інших електронних приладів і фізичних перешкод.

2. Перевірте стандарт з’єднання

Досить часто роутери використовуються з налаштуваннями за замовчуванням, а виробник, у свою чергу, також встановлює гарантовано підтримуваний стандарт роботи. У результаті може використовуватися стандарт Wi-Fi 802.11b/g, який забезпечує лише 54 Мбіт/с. Але всі сучасні пристрої підтримують значно швидший Wi-Fi 802.11n, який підтримує до 150 Мбіт/с. А деякі нові гаджети навіть підтримують 802.11ac – найбільш сучасний із наявних стандартів.

3. Правильно розташовуйте антену

Якщо точка доступу знаходиться на столі, а антена вказує точно вгору, випромінювання матиме вертикальну спрямованість. У цьому разі антена приймача також повинна розташовуватися вертикально.

Для оптимізації сигналу потрібно встановити антени маршрутизатора таким чином, щоб одна з них зайняла вертикальне положення, а інша – горизонтальне. Якщо ж ваш роутер має лише одну антену, тоді погляньте, як розташовані антени більшості ваших споживачів – ноутбуків, планшетів, смартфони. Скоріше за все, це буде горизонтальне положення, і варто розташувати антену роутера горизонтально.

4. Скористайтеся іншим радіоканалом

Ідеальним виходом є використання Wi-Fi на частоті 5 ГГц – вона ще не сильно засмічена. Але якщо це неможливо (роутер чи споживач не підтримують її), тоді оберіть найбільш вільний канал на частоті 2,4 ГГц. Більшість маршрутизаторів за замовчуванням використовують один і той же канал, що призводить до виникнення перешкод і уповільнення роботи у всіх пристроїв. Для аналізу мереж скористайтеся утилітою для смартфона Wi-Fi Analyzer.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися