Четвер, 20 Червня, 2024

Індія рятується від телефонів Apple, які були у вжитку

Компанія Apple зробила другу спробу вийти на індійський ринок смартфонів. Вона звернулася за дозволом продавати в цій країні старі апарати iPhone. Це зробило б Apple першим виробником, який отримав таке право. Однак бажання компанії викликало хвилю опору.

«Програма «Виробляй в Індії» може перетворитися на «Викидай в Індії», – каже голова місцевого виробника Karbonn Mobiles Судхір Хасіжа. Його компанія продає близько 1,7 млн телефонів щомісяця.

Apple уже подавала запит на продаж телефонів, які були у використанні. Але у 2015 році його відхилило міністерство екології. З того часу ситуація значно змінилася – Індія посідає друге місце у світі за кількістю мобільних користувачів. Це робить її привабливим ринком збуту, особливо з огляду на сповільнення таких основних ринків, як США та Китай.

Місцеві виробники електроніки проти появи Apple на індійському ринку. Вони написали владі країни листа, в якому висловили думку, що телефони, які були у використанні, не потрібно імпортувати. «Навіщо навіть розглядати можливість імпорту телефонів, які були у вжитку, коли інші такі товари, наприклад, автомобілі, обкладаються 300% податку?», – сказав голова нещодавно сформованого лобі індійських виробників Mobile and Communications Council Равіндер Зутші. До цього об’єднання входять такі компанії, як Micromax, Intex та Samsung.

Чому телефони, які були у вжитку

Телефони iPhone коштують дорого, і це робить їх малодосяжними для індійських жителів. Продажі відновлених мобільників дозволяють знизити ціну на гаджети та поповнити власний гаманець. Адже навіть «дешевий» Apple iPhone SE починається від $399, що забагато для індійців.

Зараз Apple нараховує близько 2% індійського ринку. На ньому 80% апаратів коштують менше $150. Купити смартфон тут, наприклад, можна за $35.

«Стратегія Apple спрацює, адже ринок смартфонів в країні зростатиме у найближчі роки, – каже дослідник Counterpoint Research Ніл Шах. – Apple продаватиме дуже дешеві телефони і зламає бар’єр, через який нові iPhone недосяжні для більшості». Експерт прогнозує, що річні продажі iPhone в Індії можуть сягати 10 млн до 2017 року.

Боротьба за свою індустрію

Місцеві виробники смартфонів не хочуть залишитися без роботи. Одним із їхніх аргументів проти стратегії Apple є те, що імпорт електроніки, яка була у вжитку, знищить місцеву індустрію виробництва. Наприклад, глобальний виробник Foxconn Technology Group будує завод для збирання гаджетів в Індії. Просте ввезення частин знищить це починання. «Програма «Виробляй в Індії» перетвориться на нуль», – говорить Хасіжа. Його компанія вже побудувала чотири заводи в країні та розгортає п’ятий.

Ще однією критикою гаджетів, які були у використанні, є екологія. Батареї, екрани, мікросхеми – усі вони мають токсичні матеріали, але в Індії немає потужностей для їхньої переробки. «Мільйони імпортованих телефонів, які були у вжитку, потребуватимуть заміни батареї. Що станеться з такими акумуляторами, де вони опиняться? – запитує голова Dixon Technologies Санхіл Вачані. Його компанія збирає мільйон гаджетів на місяць для таких брендів, як Panasonic та Gionee. – Я проти будь-яких змін у політиці щодо телефонів, які були у використанні».

Джерело відпрацьованих iPhone

Apple може отримати десятки мільйонів непотрібних iPhone завдяки програмі апгрейду, яка працює у США. Вона дозволяє здати виробникові свій старий смартфон Apple і за невелику місячну плату отримати новий. Шах каже, що це дозволить компанії постачати 14-15 млн молільників, які були у вжитку.

Частина з цієї кількості апаратів опиниться на індійському ринку і може зашкодити продажам. «Навіть якщо відновлені iPhone коштуватимуть більше 10000 рупій ($150), це зашкодить нашим продажам. Багато індійців обиратимуть Apple через статусність», – каже Хасіжа.

За матеріалами: Bloomberg

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися