Інноваційні екопарки – майбутнє урбаністики

Києв чекає на появу парку із зеленими технологіями. Принаймні в кінці лютого компанії «1+1 медіа», «Леруа Марлен» та Європейська Бізнес Асоціація пообіцяли, що за цей рік створять подібний проект. У ньому будуть лавки із світлодіодною підсвіткою, ліхтарі на сонячних батареях, накопичувачі дощової води для поливу газонів, велогенератори для зарядки гаджетів і, звісно, Wi-Fi. Екопарк розміститься на території парку «Нивки», і поки що в нього є тимчасовий веб-сайт.

Ми з нетерпінням чекаємо на початок його роботи і сподіваємось, що ніщо не завадить організаторам виконати свої заяви. А тим часом пропонуємо подивитись, який хай-тек використовують у парках.

Дубаї

Фото: khaleejtimes

У Дубаї під час прогулянки в місцевих парках інтернет буде завжди, навіть якщо у них вимкнене мобільне пересилання даних. Зв’язок надасть «розумна» пальма – так називається штучне дерево, яке майже не потребує догляду. Це самостійна структура висотою шість метрів у формі пальми, на верхівці якої знаходяться сонячні панелі. А ближче до основи знаходяться роз’єми для підзарядки гаджетів.

Перша така «розумна» пальма вже працює у місцевому парку Забеель, а з часом влада розмістить ще півсотні таких дерев. Пальма надає безплатний доступ до інтернету в радіусі 53 метрів. Одночасно до неї можуть підключитися до 50 користувачів. Підзаряджати від такої пальми можна до восьми гаджетів одночасно.

Амман

У двох годинах їзди від йорданського міста Амман знаходиться Sharhabil Bin Hassneh EcoPark. Його побудували серед пустелі – на перетворення піщаних дюн на зелений оазис пішло шість років.

Зараз цей комплекс не лише слугує для відпочинку місцевих. Головна його мета – виховувати екологічну культуру у дітей, адже ця країна – одна з найбільш засушливих, і вода в ній у дефіциті.

Для освіти в парку є спеціальне обладнання. У будиночках для відпочинку на території містяться інтерактивні інформаційні стенди, які живить побудована тут же сонячна електростанція потужністю 26 кіловатів. Дітьми займаються екскурсоводи, які разом з малечею будують з пластикових пляшок домівки для пташок (їх тут 56 видів). А ще з пластикових відходів робітники парку будують пастки для комарів.

Бостон

Апетити сучасних смартфонів та планшетів такі, що можна легко залишитися без зв’язку через розряджений акумулятор. Але не в Бостоні – там достатньо посидіти годину-другу в місцевому парку. Місцева влада встановила в ньому «розумну» лавку Soofa, яка підзарядить гаджети. Енергію постачає інтегрована сонячна панель. Вона також роздає інтернет, щоб відвідувачі могли дізнатися про екологію міста: рівень шуму, якість повітря тощо. Окрім цього, всі лавки об’єднані у єдину мережу, і кожен може подивитися їхню статистику: скільки людей було в парку, скільки гаджетів вони зарядили тощо.