На нові ПК не поставити старі ОС

Операційна система Windows 7 на сьогодні є найпопулярнішим вибором для настільних комп’ютерів, але встановити її на нові ПК буде складно. Для цього не можна буде скористатися зручним способом за допомогою USB-накопичувача, а знадобиться використовувати DVD-диск. Проте і в такому разі на користувачів чекають серйозні перешкоди.

Цифрова модель процесора Intel Skylake

Проблеми з інсталяцією відчують покупці комп’ютерів на базі нових 14-нанометрових процесорів Intel з кодовим ім’ям Skylake, які отримають новий чіпсет сотої серії. У ньому Intel прибрала інтерфейс EHCI Host Controller (USB 2.0) та залишила тільки xHCI Host Controller (USB 3.0). Зворотна сумісність останнього дозволяє підтримувати багато колишніх функцій, але установка Windows 7 з USB-носіїв до них не відноситься.

Проблеми будуть і при установці з DVD-диска, оскільки клавіатура та миша через відсутність EHCI не працюватимуть при підключенні через USB. Встановити Windows 7 на комп’ютери з процесорами Intel Skylake вдасться лише за наявності роз’ємів PS/2. Windows 8.1 і Windows 10 встановляться на платформу Skylake без проблем, оскільки їх завантажувачі вміють працювати з XHCI.

Виправити цю ситуацію можуть самі виробники комп’ютерів, які можуть оснастити їх додатковим контролером USB. Однак це малоймовірно, оскільки його ціна складає $2, що досить суттєво для бюджетних та середньої вартості гаджетів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я