МТС запрошує на марафон

Уже в квітні цього року в Харкові масштабна та знакова спортивна подія, і оператор запрошує взяти в ній участь. У місті вдруге проходитиме МТС Харківський Міжнародний Марафон, учасниками якого можуть бути як професійні спортсмени, так і аматори, а також діти, для яких передбачено три окремі дистанції.

Реєстрація учасників уже розпочалася на сайті, і цього року в рамках події вперше відбудеться Кубок України з марафону, переможці якого отримають путівки на Чемпіонат Світу. Усього організатори планують залучити до марафону понад 11 тисяч учасників.

Перша така спортивна подія пройшла у у 2014 році, і в ній взяли участь 10082 учасники із 17 країн світу: України, Великобританії, Німеччини, Польщі, Китаю, Росії, Білорусі, Марокко, Перу, Нігерії, Йорданії, Ємену, Ізраїлю, Замбії, Кенії, Ефіопії, США. Її метою є популяризація здорового способу життя та нових спортивних культур в Україні.  Той перший «МТС Харківський Міжнародний Марафон» навіть потрапив до Книги рекордів України як наймасовіший.

Учасники змагань стартують і фінішують на одній з найбільших площ Європи – площі Свободи. Вони мають пробігти якусь дистанцію на вибір: марафон (42 км 195 м), півмарафон (21 км 97,5 м), 10 км, 3 км, естафету (42 км 195 м), а дітям виділяють дитячий забіг (1 км, 500 м, 200 м). Малеча змагатиметься за день до основного марафону, і на маленьких спортсменів, їхніх батьків та гостей заходу чекають сюрпризи, обіцяють організатори.

Завдяки своєму марафону Харків став одним з півтисячі міст, де щороку проводять подібні заходи. Найчастіше такі змагання відбуваються у жовтні – тоді 68 міст у різних куточках світу влаштовують свято для фанатів бігу. Найбільше марафонів проводять Японія, Італія, Мексика, США, Іспанія, Німеччина та Австралія. А наймасовішими за останні роки стали марафони у Нью-Йорку (понад 50 тисяч учасників), Чикаго (близько 40 тисяч учасників) та Парижі (близько 39 тисяч учасників). У 2014 році найшвидшими були марафонці у Берліні, Чикаго та Лондоні, а півмарафонці – у Валенсії, Нью Делі, Барселоні, Празі та Рас-Аль-Хаймі.

Марафонський рух в Україні також набуває все більшої популярності: за минулий рік у нашій державі пройшло більше десяти офіційних та неофіційних змагань. Найвідомішими та наймасовішими є МТС Харківський Міжнародний Марафон, Київський та Білоцерківський марафони. Історію одного з фіналістів минулорічного марафону в Харкові можете прочитати тут.