Intel хоче відмовитися від головної переваги процесорів x86, компанія досліджує перехід на архітектуру x86S

У Intel свої кроки пояснюють тим, що «тягнути» старі інструкції в сучасних процесорах обходиться досить дорого з точки зору транзисторного бюджету. До того ж, це не має особливого сенсу, оскільки сучасні програми, ігри та Windows, перейшли на 64-розрядну Windows ще в епоху Windows 7

Однією із головних переваг процесорів архітектури x86, яку розробила та випускає Intel, а також AMD за ліцензією, часто називають сумісність зі старими додатками. Однак це може скоро завершитися – Intel опублікувала документ, в якому розповідає про користь відмови від x86. Компанія хоче спростити свої чипи, перевівши їх на 64-бітну архітектуру, яка називається Intel x86S.

У Intel свої кроки пояснюють тим, що «тягнути» старі інструкції в сучасних процесорах обходиться досить дорого з точки зору транзисторного бюджету. До того ж, це не має особливого сенсу, оскільки сучасні програми, ігри та Windows, перейшли на 64-розрядну Windows ще в епоху Windows 7. Це сталося приблизно в ті часи, коли звичним явищем стало 4 ГБ оперативної пам’яті. Адже 32-розрядна ОС може використовувати лише 3,2 ГБ оперативної пам’яті без спеціальних хитрощів.

Отже, оскільки поточна ОС Windows 11 лише 64-розрядна, а додатки та ігри використовують більше, ніж 3 гігабайти оперативної пам’яті, здається розумним для Intel залишити в історії процесорні інструкції, що охоплюють весь шлях до оригінального чипа 8086.

«Дизайн архітектури Intel 64 виходить із скидання в тому ж стані, що й оригінальний 8086, і потребує ряду переходів коду, щоб увійти в 64-розрядний режим, — пояснює Intel щодо своєї підтримки застарілих версій. – Після запуску ці режими не використовуються в сучасних програмах або операційних системах».

Intel надає ще такі переваги переходу на Intel x86S:

  • Використання спрощеної моделі сегментації 64-розрядної версії для підтримки сегментації для 32-розрядних програм, що відповідає тому, що вже використовують сучасні операційні системи.
  • Видалення кільця 1 і 2 (які не використовуються сучасним програмним забезпеченням) і застарілих функцій сегментації, таких як ворота.
  • Видалення підтримки 16-розрядної адресації.
  • Усунення підтримки доступу до порту введення/виведення кільця 3.
  • Усунення рядкового порту вводу-виводу, який підтримував застарілу модель вводу-виводу, керовану ЦП.
  • Обмеження використання локального контролера переривань (APIC) до X2APIC і видалення застарілої підтримки 8259.
  • Видалення деяких невикористаних бітів режиму операційної системи.

Для звичайних користувачів перехід процесорів Intel на архітектуру x86S може означати проблеми із запуском старого програмного забезпечення. Intel пропонує таким юзерам використовувати віртуалізацію апаратного забезпечення (VMX).

Затяті шанувальники ретро-додатків та ігор також можуть звернутися до ринку вживаних комп’ютерів, зібравши спеціалізовану машину для запуску потрібного їм програмного забезпечення.

Цікаво, що на китайському онлайн-маркетплейсі нещодавно з’явився новий ноутбук на базі процесора Intel 8086 з 1979 року. В описі товару повідомляється, що це не сучасний емулятор з древнім процесором, який нікуди не підключений. Ноутбук начебто дійсно працює на чипі 8086.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я