Понеділок, 15 Квітня, 2024

Intel інвестує мільярди в процесори RISC-V з відкритим вихідним кодом

Організація RISC-V International оголосила, що Intel приєдналася до RISC-V на вищому рівні членства. Intel бачить майбутнє, в якому ARM, x86 і RISC-V будуть грати головну роль. Зокрема, Intel вже продемонструвала високий попит на більшу кількість пропозицій інтелектуальної власності (IP) і чіпів RISC-V.

Intel, яка заробила мільярди на своїх процесорах x86 із складним набором команд (CISC) та закритим вихідним кодом, об’єднує зусилля з RISC-V – розробниками процесорів з відкритим вихідним кодом.

Архітектура RISC-V є на десятки років молодшою за архітектури x86 та ARM і найбільші гравці пропустили її появу. Вона є багатообіцяючою – розпіарений Apple M1 на базі ARM, можливо, повільніший за чип Micro Magic на архітектурі RISC-V. Минулого року також з’явилися чутки, що Intel може відмовитися від x86 на користь RISC-V.

Доктор Девід Паттерсон, співавтор RISC-V, допоміг зробити RISC-V відкритою мовою програмування для комп’ютерних чипів. Очікується, що цей набір інструкцій буде використовуватися всіма виробниками мікросхем і нікому не належатиме.

Підписуйтесь на наш Telegram

Intel оголосила про створення нового фонду в мільярд доларів для підтримки стартапів на ранніх стадіях виробництва чипів. Спільно Intel Capital і Intel Foundry Services (IFS) будуть приділяти пріоритетну увагу інвестиціям в мікросхеми, програмні засоби, інноваційні архітектури мікросхем і передові технології упаковки.

Рандхір Тхакур, президент IFS, сказав, що ця нова програма буде зосереджена на двох ключових стратегічних напрямках галузі: створення модульних продуктів з відкритою платформою чиплетів і підтримка підходів до проектування, які використовують кілька архітектур набору команд, включаючи x86, Arm і RISC-V.

RISC-V завжди надавав відкриті модульні будівельні блоки. Разом Intel і RISC-V розширять екосистему RISC-V і допоможуть стимулювати її комерціалізацію.

Боб Бреннан, віце-президент IFS з розробки рішень для клієнтів, який входить до Ради директорів і технічний керівний комітет RISC-V, сказав: “багата екосистема програмного і апаратного забезпечення з відкритим вихідним кодом має вирішальне значення для прискорення зростання і впровадження RISC-V і повного розкриття переваг для розробників мікросхем. Intel рада підтримати розвиток безкоштовної та відкритої архітектури набору команд RISC-V.”

Intel вже пропонує чіпи RISC-V – процесори Nios V компанії засновані на RISC-V. Intel сподівається, що її нові інвестиції в RISC-V прискорять розробку RISC-V.

Каліста Редмонд, генеральний директор RISC-V International, вважає ,що масштабні інвестиції у відкритий вихідний код здатні змінити хід історії.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися