Вівторок, 28 Травня, 2024

Intel, можливо, хоче відмовитися від архітектури x86 для конкуренції з процесорами ARM

За попередньою інформацією, компанія Intel зацікавилася покупкою великого виробника процесорів SiFive. Він розробляє чипи на архітектурі RISC-V, яку Intel, можливо, планує використати для конкуренції з чипами архітектури ARM. Наявна сьогодні у Intel архітектура x86 поки не демонструє здатності виграти в цій конкурентній боротьбі.

risc-v

Intel запропонувала придбати SiFive за понад $2 млрд. Переговори зараз знаходяться на ранньому етапі, а SiFive також отримує пропозиції від інших інвесторів. Причетні до ситуації джерела говорять, що жодна з пропозицій може не перетворитися на покупку. SiFive також приймає заявку на інвестиції, що може виявитися більш прийнятним варіантом.

Остання оцінка капіталізації SiFive відбулася в 2020 році, коли її оцінили в $500.

SiFive розробляє процесори на відкритій архітектурі RISC-V та намагається принести стандарти відкритого апаратного забезпечення в напівпровідникову галузь. Це має зробити процесори дешевшими та доступнішими для користувачів.

Інтерес до SiFive зріс після того, як компанія Nvidia погодилася в 2020 році викупити у  SoftBank Group Corp. частку компанії ARM за $40 млрд. ARM, як і SiFive, не виробляє сама чипи, а продає ліцензії на архітектуру та їхній дизайн.

Директором SiFive є Патрік Літтл, який приєднався до компанії минулого року, куди перейшов з Qualcomm. В останньому він обіймав посаду старшого віце-президента з автомобільного бізнесу.

SiFive вигідно завершення угоди Nvidia про покупку ARM, оскільки споживачі останньої побоюються, що це змінить умови співпраці та ліцензування процесорів ARM. Чипи архітектури ARM сьогодні використовуються в усіх типах гаджетів та пристроїв і особливо популярні в мобільній техніці. Також їхня популярність почала зростати у ролі процесорів для комп’ютерів після того, як Apple перевела свої ноутбуки та ПК на власний ARM-чип M1. Його продуктивність виявилася значно вищою за продуктивність чипів Intel архітектури x86. З’явилися навіть чутки про занепад архітектури x86.

Процесорна архітектура RISC-V дуже молода порівняно з x86 та ARM, яким нараховується багато десятиліть. Експерти прогнозують, що RISC-V дозволить створювати процесори так само вільно, як сьогодні створюються додатки. При цьому такі процесори можуть бути дуже ефективними. Компанія Apple заявила, що її процесор Apple M1 є найкращим у світі за продуктивністю на ват. Однак цей титул вже може забрати чип від Micro Magic на архітектурі RISC-V 64-bit. Розробники кажуть, що він випереджає чипи Apple M1 та Arm Cortex-A9.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися