Понеділок, 20 Травня, 2024

Intel може відмовитися від x86 на користь RISC-V

Intel і Barcelona Supercomputing Center (BSC) оголосили про інвестиції в розмірі 400 мільйонів євро в нову лабораторію. Установа займатиметься розробкою процесорів на архітектурі RISC-V. Вона може замінити, принаймні в суперкомп’ютерах, чипи архітектури x86, яка зробила Intel світовим гігантом.

Процесори на основі RISC-V від Intel планується використовувати для високопродуктивних обчислювальних систем (HPC), а також спеціалізованих чипів для штучного інтелекту та автономних транспортних засобів.

Фахівці також працюватиметь над створенням систем класу zettascale – приблизно в 1000 разів потужніших, ніж найшвидші суперкомп’ютери на сьогоднішній день. Це є важливою віхою, якої Intel прагне досягти протягом наступних п’яти років. До речі, днями запустили Frontier – перший суперкомп’ютер класу exascale і він побудований на процесорах x86 виробництва AMD.

«Високопродуктивні обчислення є ключем до вирішення найскладніших світових проблем, і ми в Intel маємо амбіційну мету перейти до ери зетта-масштабу для HPC», — сказав Джефф Маквей, віце-президент і генеральний директор Intel’s Super Compute Group.

RISC-V — це безкоштовна архітектура набору інструкцій з відкритим кодом (ISA), побудована на тих же принципах проектування, що й ядра Arm. На даний момент процесори на основі RISC-V зустрічаються набагато рідше, ніж чипи на основі Arm або x86, але, здається, рух набирає обертів. Читайте детальніше, чому RISC-V вважається більш перспективним, ніж x86 та ARM.

Ідея Intel використовувати процесори на базі RISC-V, може бути для когось несподіванкою, але чутки про це ходять давно. Співвідношення потужності та продуктивності, досягнутого рішеннями Amazon Graviton та іншими серверними чіпами на базі Arm, є достатнім доказом того, що RISC-V може мати майбутнє на вершині спектру продуктивності, а не лише в пристроях з низьким енергоспоживанням.

Якщо Intel хоче зберегти свої міцні ринкові позиції в HPC і центрах обробки даних, для компанії має сенс вивчити варіанти, які виходять за межі x86, навіть якщо зростання RISC-V в кінцевому підсумку може призвести до падіння доходів від ліцензування.

Нові ініціативи Intel RISC-V зовсім не є ознаками падіння витрат на розробку x86. Але вони показують, що компанія готується до потенційного майбутнього, в якому x86 більше не є лідером.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися