Неділя, 26 Травня, 2024

Intel розробляє модульний комп’ютер, його покажуть наступного року

В Intel вважають, що наявна нині концепція ПК, в якому кожен елемент (процесор, відеокарта, материнська плата, пам’ять) є стандартним змінним девайсом, уже не сучасна. Компанія розробляє власний дизайн модульного ПК, в якому всі ці основні компоненти будуть виконані у вигляді єдиного змінного модуля. Розробка носить кодове ім’я «Елемент», а презентують її публіці в першому кварталі 2020 року.

Ідея розміщення головних компонентів (процесора, пам’яті, портів USB та Ethernet, а також інших елементів) на єдиній платі з роз’ємом не нова. Подібну концепцію показала на виставці CES 2014 компанія Razer.

В Intel продемонстрували схоже рішення, об’єднавши на єдиній платі з роз’ємом PCIe процесор Xeon, два слоти M.2, два слоти оперативної пам’яті SO-DIMM LPDDR4, кулер, контролер Wi-Fi, два порти Ethernet, чотири порти USB, вихід HDMI від вбудованого у Xeon відеоядра, два порти Thunderbolt 3.

Передбачається, що користувачеві достатньо взяти такий модуль та просто вставити у відповідний корпус з. Від класичної конструкції ПК, яка використовується зараз, нова концепція відрізняється тим, що материнська плата перетворюється зі складного пристрою на простий набір дротів для сполучення компонентів. Увесь комп’ютер фактично являтиме собою єдину плату розширення, яка підключається у відповідний слот.

Конкретні деталі проекту поки залишаються невідомими, але детальний анонс концепції має відбутися протягом першого кварталу 2020 року. Очікується, що тоді Intel повідомить усі технічні подробиці, ціну та назве партнерів, які будуть виготовляти ці модульні елементи.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися