Субота, 13 Липня, 2024

Файл Excel пошкоджено – як відкрити пошкоджену електронну таблицю

Збій диску чи глюк програми може призвести до того, що ваш файл Excel не зможе нормально відкритися. Редактор таблиць показуватиме сповіщення про пошкоджений файл. Ось, які дії можна зробити для відкриття пошкодженої електронної таблиці.

Змініть параметри Центру безпеки Excel

Microsoft Excel має вбудовану функцію безпеки, яка відкриває потенційно небезпечні файли в обмеженому режимі, щоб мінімізувати шкоду для вашого пристрою. Якщо він вважає, що файл Excel може бути небезпечним для вашого комп’ютера, він не зможе відкрити його.

Однак, якщо ви впевнені, що файл Excel, який ви намагаєтесь відкрити, безпечний, ви можете вимкнути цю функцію, щоб Microsoft Excel дозволив вам відкрити файл без проблем. Для цього відкрийте меню «Пуск», знайдіть «Excel» і натисніть Enter. Потім виберіть «Параметри» на лівій бічній панелі.

У вікні параметрів Excel виберіть «Центр безпеки та безпеки» на лівій бічній панелі, а потім виберіть «Параметри центру безпеки» праворуч.

Натисніть «Захищений перегляд», а потім зніміть прапорці з наведених нижче прапорців.

  • Увімкніть захищений перегляд для файлів, отриманих з інтернету
  • Увімкніть захищений перегляд для файлів, розташованих у потенційно небезпечних місцях

Після цього натисніть «ОК». Тепер ви зможете відкрити свій файл Excel, якщо проблему спричинили налаштування Microsoft Excel Trust Center. Коли ви завершите роботу над файлом Excel, вам потрібно ще раз поставити прапорці в усіх прапорцях для збереження безпеки.

Використовуйте вбудований засіб відновлення Excel

Microsoft Excel постачається із засобом відновлення, за допомогою якого можна виправити файл Excel. Щоб скористатися цим інструментом, відкрийте Microsoft Excel, натисніть опцію «Відкрити» на лівій бічній панелі, а потім виберіть «Огляд» на правій панелі.

Потім перейдіть до місця розташування пошкодженого файлу Excel, виберіть його, натисніть стрілку вниз поруч із кнопкою «Відкрити» та виберіть «Відкрити та відновити».

Виберіть опцію «Ремонт». Microsoft Excel спробує відновити файл, і цей процес може зайняти деякий час, залежно від обсягу даних, які він містить. Після завершення процесу Excel автоматично відкриє файл.

У більшості випадків відновлення файлу Excel вирішує проблему. Однак, якщо проблема не зникне, варто змінити розширення файлу Excel.

Змініть розширення файлу Excel

Файл Excel має два поширені розширення, залежно від даних, які він містить – «.xlsx» і «.xlsm». Існує також третє розширення «.xls», але ви навряд чи зустрінете файл Excel із таким розширенням у наші дні, оскільки ці розширення використовуються для електронних таблиць Excel, створених до Excel 2007.

Розширення “.xlsx” використовується для електронних таблиць Excel, створених за допомогою Excel 2007 або новіших версій. Розширення “.xlsm” схоже на “.xlsx”, але додає підтримку макросів .

Якщо файл Excel, який ви намагаєтеся відкрити, збережено з неправильним розширенням, ви, ймовірно, зіткнетеся з цією проблемою. Наприклад, якщо файл Excel із макросами збережено з розширенням «.xlsx», Microsoft Excel видасть повідомлення про помилку та не зможе відкрити файл.

Рішенням у цьому випадку є зміна розширення файлу Excel. Для цього спочатку ввімкніть перегляд розширень файлів у Windows . Потім клацніть правою кнопкою миші файл Excel і виберіть «Перейменувати».

Якщо ваш файл Excel містить макроси, дайте йому розширення “.xlsm”. І, якщо це звичайний файл Excel, збережіть його з розширенням “.xlsx”. Натисніть «Так», щоб підтвердити своє рішення.

Відредагуйте параметри безпеки пошкодженого файлу Excel

Існує ймовірність того, що файл Excel, який ви намагаєтеся відкрити, не пошкоджений. Можливо, у вас немає дозволу на доступ до нього. У цьому випадку вам потрібно буде взяти на себе право власності на файл Excel, щоб відкрити його без проблем.

  • Спочатку увійдіть у свій комп’ютер за допомогою облікового запису адміністратора . Потім клацніть файл Excel правою кнопкою миші та виберіть «Властивості». Перейдіть на вкладку «Безпека» і натисніть кнопку «Додатково».
  • Натисніть кнопку «Змінити» біля поля власника.
  • У полі «Введіть назву об’єкта для вибору» введіть «Усі» та натисніть «Перевірити імена».
  • Перевірте параметр «Імена» у вікні «Вибір користувача або групи».
  • Натисніть «Застосувати», а потім «ОК».
  • Нарешті натисніть «OK» на вкладці «Безпека» файлу Excel.

Запустіть Excel у безпечному режимі

Іншою поширеною причиною, через яку ви не можете відкрити файл Excel, є розширення або надбудова, встановлені в Microsoft Excel . Щоб перевірити цю можливість, запустіть Microsoft Excel у безпечному режимі та спробуйте знову відкрити файл. Якщо файл відкривається без проблем, імовірно, проблема спричинена однією з установлених вами надбудов.

Щоб визначити проблемну надбудову, запустіть Excel у звичайному режимі та відкрийте порожню книгу. Потім натисніть опцію «Надбудови» на верхній панелі.

Виберіть «Інші надбудови». Натисніть «Мої надбудови».

Клацніть правою кнопкою миші кожну надбудову одну за одною та виберіть «Видалити». Потім спробуйте відкрити файл Excel.

Продовжуйте повторювати цей процес видалення надбудов і відкриття файлу Excel, доки ви не зможете відкрити файл Excel без проблеми. Коли ви визначите проблемну надбудову, ви зможете повторно інсталювати інші надбудови, які ви видалили, одну за одною.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися