Кулі Project Loon повернули мобільний зв’язок після катастрофи

Project Loon – це спроба до 2018 року виконати прогноз, за яким 6 млрд людей будуть в онлайні

Кулі проекту Project Loon довели, що вони придатні для практичної розбудови мобільної мережі. Інженери Google, які займаються проектом, повернули з їхньою допомогою мобільний зв’язок у Пуерто-Ріко, який постраждав від руйнівного урагану.

Project Loon

Ураган «Марія», в кінці минулого місяця обрушився в тому числі і на Пуерто-Ріко, залишив територію практично без стільникового зв’язку. Отримавши дозвіл відповідних органів країни, фахівці Google, які займаються проектом, використовували повітряні кулі для відновлення в Пуерто-Ріко стільникового зв’язку. Подробиці цього запуску не розкриваються – невідомо, скільки саме куль було задіяно і яку територію вдалося охопити.

Проект Google Project Loon повинен був перейти в стадію комерційного ще більше року тому. Однак цього не сталося, і він досі знаходиться в тестовій стадії. Проект Project Loon дозволить забезпечити доступ до бездротового інтернету у важкодоступних куточках Землі за допомогою спеціальних повітряних куль. Він вже тестується на Шрі-Ланці, у Бразилії, Новій Зеландії, Австралії, Індонезії.

Project Loon – це спроба до 2018 року виконати прогноз, за яким 6 млрд людей будуть в онлайні. Для цього пошуковий гігант планує запускати повітряні кулі на висоту в 20 км, звідки вони зможуть покривати більшу площу. Через те, що кулі постійно дрейфують в атмосфері і дуже великій висоті польоту, для роботи такої мережі використовується власний стандарт зв’язку. Він не сумісний зі звичними Wi-Fi і стільниковими мережами. Для підтримки напрямку польоту Google використовує складні алгоритми, щоб переміщати кулі за допомогою повітряних потоків і сонячної енергії. Для цього повітряні інтернет-станції несуть на собі необхідну електроніку, антени і сонячні панелі.

Ідея роздавати інтернет у віддалених регіонах планети не є чимось новим. Ще в 90-х роках цю ідею намагався втілити Тім Фаррар – глава супутникової компанії ТМФ Associates. Він спільно з корпорацією Teledesic намагався побудувати угруповання супутників на низьких орбітах. Фінансуванням Teledesic займалася серед інших Microsoft.

Проект інтернету з космосу, який у сумі обійшовся близько $9 млрд, виявився фінансово і технічно неуспішним, і його в 2002 році зупинили. Паралельно з цим компанія Iridium Satellite LLC, яка займалася тим же, подала прохання про банкрутство після того, як запущений нею в 1998 році сервіс з пересилання даних і голосового зв’язку провалився.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я