Вівторок, 18 Червня, 2024

Інтернет отримав код для цензури

У протоколі HTTP з’явилася помилка 451, яка вказує на заблоковані ресурси. Про це в себе в блозі повідомив голова Інженерної ради інтернету (IEFT) Марк Ноттінгем.

Цифру для такого коду обрали не випадково: 451 – це відсилання до фантастичного роману Рея Бредбері «451 градус за Фаренгейтом». У ньому описувалося суспільство, в якому спалюють книги, що здатні змусити задуматися. 451 градус за шкалою Фаренгейта – температура спонтанного займання паперу.

Код 451 офіційно затвердила група з вироблення інженерного регламенту інтернету (IESG), і відтепер він використовуватиметься в тих випадках, коли сторінка не може бути відображена через вимоги власника авторських прав або заборону уряду країни, в якій знаходиться користувач.

Ноттінгем зазначив, що стандартизація дозволить більш точно визначити, чому недоступна сторінка – через блокування або з причини проблем на сервері.

Коди HTTP-сервера використовуються для сигналізації про проблеми. Усім відомий код 404 означає, що інформація не знайдена на сервері, а 502 – перевищення часу очікування відповіді сервера. Про них ми писали детально.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися