Провал телефонів Google Pixel: врятуватися можна, забувши Android

Деякі експерти схиляються до того, що реально вирішити проблему в Google можуть, лише перезавантаживши наявну екосистему

Смартфони Google Pixel опинилися в полоні власної операційної системи Android. Пошуковому гіганту вдалося створити мобільну ОС, яка стала монополістом на планеті, але не змогла стати серйозним виробником обладнання. Смартфони Pixel сьогодні мають вигляд додатку до Android. І якщо Google хоче розвивати «залізний» бізнес, їй доведеться вжити деяких непростих заходів.

Навесні 2019 року Google представила свої нові смартфони Pixel. Вони називаються Pixel 3a та Pixel 3a XL і коштують $399 та $479 відповідно. Фішкою цих апаратів є програмне начиння від самої Google, без зайвого «сміття», що традиційно встановлюють виробники, а також відносно невеликий цінник. Представлені у жовтні 2018 року Pixel 3 та Pixel 3 XL коштують на $400-420 більше.

Чи дійсно Pixel 3a такий гарний

«Бюджетний» смартфон від Google пропонує майже флагманські можливості. Серед його опцій – флагманський процесор минулого року від Qualcomm, бездротова зарядка, стійкість до бризок, дисплеї з HDR, поліпшена камера.

Деякі експерти вважають, що Google мала представити Pixel 3a першим, адже саме такий пристрій бажає більшість. Так, він має відносно скромні на сьогодні 4 ГБ оперативної пам’яті. Але з цінником $399 девайс виглядає значно цікавішим. І хоча за ці гроші можна купити купу апаратів від китайських виробників зі схожими на папері характеристиками, вони не дадуть такої ж якості камери.

Чому Google не може в залізо

Разом зі своїми смартфонами Google не продає «залізо». Пошуковий гігант продає програмну частину – швидкість роботи операційної системи та доступність апдейтів. Саме Pixel першими отримують нові версії Android, навіть коли та ще не вийшла.

Експерти кажуть, що сьогодні Pixel конкурують самі з собою. Адже всі сервіси Google Play Services доступні за ліцензією іншим вендорам. При цьому з апаратної точки зору для користувача сучасні смартфони можуть виглядати клонами. Середньостатистичний юзер не має переконливого мотиву купувати саме пристрої від Google.

У Google є проблема

Основні гроші Google отримує з програмних сервісів, і існує проблема диференціації «заліза» від них. Один із способів її вирішення – стати ще більшим монополістом. Google повинна поглинути частину партнерської екосистеми Android. Наприклад, деякі сервіси та додатки повинні бути доступними лише на апаратах від Google. Такий крок може мати неочікуваний негативний наслідок: Android перестане бути монополістом. Samsung, наприклад, може почати активніше впроваджувати власну Tizen OS. Huawei також працює над власною ОС, щоб бути готовою відмовитися від Android.

Іншим варіантом може бути розробка програм лояльності, які дозволять користувачам Pixel та інших пристроїв від Google (Home, Nest) отримати якісь переваги та привілеї. Деякі спроби подібного вже є – власники Pixel мають опцію необмеженого місця у «хмарі» Google.

Необхідно перезавантажити екосистему

Деякі експерти схиляються до того, що реально вирішити проблему в Google можуть, лише перезавантаживши наявну екосистему. З Android це зробити дуже складно, тому в Google працюють над іншою ОС, яка попередньо називається Fuchsia. Вона має стати універсальною та придатною для всіх типів девайсів. Завдяки відсутності історичного багажу в Google можуть легко її очолити та контролювати взаємовідносини з виробниками.

За матеріалами ZDNet

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я