Вівторок, 16 Квітня, 2024

Інтернет версії 2

Всесвітня Павутина скоро стане швидшою, кажуть експерти. Адже вони завершили нещодавно роботу над другою версією одного з найголовніших стандартів інтернету – HTTP. Це найбільша зміна за останні десять років, яка відкриває перед Павутиною нові горизонти.

Гіпертекстовий протокол знайомий більшості користувачів за літерами http://, котрі стоять на початку кожної веб-адреси. Він керує з’єднанням між браузером читача та віддаленим сервером, на якому розміщується веб-сайт. Його винайшов у 1992 році творець інтернету Тім Бернерс Лі. Сьогоднішній інтернет працює на стандарті HTTP 1.1, який з’явився у 1999 році.

Що таке HTTP/2?

HTTP/2 – це наступна версія протоколу HTTP, яка базується на розробленому у Google форматі SPDY. Останній створювали для прискорення завантаження веб-сторінок.

Яка різниця?

Протокол HTTP/2 – це сучасне рішення, яке відкриває нові шляхи пересилання даних в інтернеті. Він сумісний з HTTP1.1 та використовує більшу частину наявних технологій. Але його підвищена ефективність дозволяє серверам надсилати відповідь на запит швидше.

Наприклад, сьогодні для кожного пакету даних комп’ютер користувача повинен запитати їх окремо в сервера. Ці запити потребують своєї пропускної здатності інтернет-каналу, яку можна витратити на пересилання даних. Новий HTTP/2 відправлятиме браузеру дані безперервно вже після першого запиту до повного завантаження веб-сайту. Це пришвидшить відкривання сайтів.

Чи буде помітною різниця?

Експерти кажуть, що переваги нового стандарту в порівнянні з HTTP1.1 будуть помітні при звичайному серфінгу навіть на широкосмугових каналах. Це особливо стосується сайтів з великою кількістю картинок, тексту та даних.

Від нового протоколу особливо виграють любителі завантажувати сайти на ходу через мобільні мережі. Відсутність зайвих запитів значно прискорить відкривання сторінок.

Чи потрібно щось робити?

Звичайним користувачам не потрібно буде виконувати якихось дій. Більш того, для них нічого не зміниться при роботі в інтернеті, окрім того, що сайти відкриватимуться швидше. Адресний рядок продовжить показувати http://, а браузер самостійно буде перемикатися між HTTP1.1 та HTTP/2.

Що станеться з HTTPS?

Захищена версія протоколу також не зміниться. HTTP/2 повністю підтримує шифрування, так само, як і HTTP1.1, тому для користувачів перехід на новинку нічого не змінить. Інтернет-сервіси повинні перейти на стандарт TLS1.2, роботу над яким закінчили у 2008 році. Він потрібен для роботи сайтів у HTTP/2

Коли чекати змін?

Роботу над HTTP/2 вже завершили, і це вже офіційний стандарт. Тепер усе залежить від власників веб-сайтів, хостингових компаній пошуковиків тощо. У Google вже повідомили, наприклад, що вони відмовляться в 2016 році від SPDY та замінять його у Chrome на HTTP/2.

 

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися