Вівторок, 23 Квітня, 2024

Інженер Tesla сказав, що рекламне відео автопілота було фальшивим – Tesla під розслідуванням смертельних аварій її “автопілота”

Старший інженер Tesla визнав, що відео 2016 року, яке рекламує технологію автономного водіння автовиробника, було інсценованим. Відео було створено, щоб показати можливості, яких не мала система, як-от зупинка на червоне світло та прискорення на зелене світло. Відео, яке зберігається в архіві на веб-сайті Tesla, було опубліковано в жовтні 2016 року та просувалося в Twitter виконавчим директором Ілоном Маском як доказ того, що «Tesla керує сама».

Електромобіль Model X не рухався сам за допомогою технології, яку розгорнула Tesla, сказав Ашок Еллусвамі, директор програмного забезпечення Autopilot у Tesla. Стенограма його липневої заяви взята як доказ у судовому процесі проти Tesla за смертельну аварію 2018 року, передає Reuters.

Свідчення Еллусвамі, про які раніше не повідомлялося, вперше підтверджують і детально описують, як було створено відео.

Відео містить слоган: «Людина на водійському сидінні знаходиться там лише з законних причин. Вона нічого не робить. Машина їде сама».

Еллусвамі сказав, що команда автопілота Tesla вирішила розробити та записати «демонстрацію можливостей системи» на прохання Маска.

Однак компанія попередила водіїв, що вони повинні тримати руки на кермі та контролювати свої транспортні засоби, використовуючи автопілот.

Технологія Tesla призначена для допомоги в керуванні, гальмуванні, швидкості та зміні смуги руху, але її функції «не роблять автомобіль автономним», — повідомляє компанія на своєму веб-сайті.

Щоб створити відео, Tesla використовувала 3D-карту на заздалегідь визначеному маршруті від будинку в Менло-Парк, Каліфорнія, до тодішньої штаб-квартири Tesla в Пало-Альто.

Водії втручалися, щоб взяти контроль під час тестових заїздів. Під час спроби показати, що Model X може паркуватися самостійно без водія, тестовий автомобіль врізався в паркан на парковці Tesla.

«Мета відео полягала не в тому, щоб точно відобразити те, що було доступно для клієнтів у 2016 році. Вона було в тому, щоб відобразити те, що можна було вбудувати в систему», — сказав Еллусвамі, згідно зі стенограмою його свідчень, яку отримала новинна агенція Reuters.

Коли Tesla опублікувала відео, Маск написав у Twitter: «Tesla їде сама (без участі людини) міськими вулицями до шосе до вулиць, а потім знаходить місце для паркування».

Tesla стикається з судовими позовами та регуляторним контролем щодо своїх систем допомоги водієві.

Міністерство юстиції США почало кримінальне розслідування заяв Tesla про те, що її електромобілі можуть керувати самостійно у 2021 році після низки аварій, деякі з них зі смертельними наслідками, за участю автопілота.

У 2021 році New York Times, посилаючись на анонімні джерела, повідомила, що інженери Tesla створили відео 2016 року для реклами автопілота, не розголошуючи, що маршрут був нанесений заздалегідь або що автомобіль розбився під час зйомок.

Коли його запитали, чи показує відео 2016 року роботу системи автопілота Tesla, доступної в серійному автомобілі на той час, Еллусвамі відповів: «Ні».

Еллусвамі був усунений у судовому процесі проти Tesla через аварію 2018 року в Маунтін-В’ю, Каліфорнія, в результаті якої загинув інженер Apple Волтер Хуанг.

Ендрю Макдевітт, адвокат, який представляє інтереси дружини Хуанга і який допитував Еллусвамі в липні, сказав Reuters, що розміщення цього відео без будь-яких застережень або зірочки очевидно вводить в оману.

У 2020 році Національна рада з безпеки на транспорті дійшла висновку, що смертельна аварія Хуанга, ймовірно, сталася через його відволікання та обмеження автопілота. У ньому сказано, що аварії сприяв неефективний моніторинг Tesla за увагою водія.

Еллусвамі сказав, що водії можуть обдурити систему, змусивши Tesla повірити, що вони звертають увагу на дорогу на основі відгуку від керма, хоча це не так. Але він сказав, що не бачить проблеми з безпекою автопілота, якщо водії звертають увагу.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися