Вівторок, 16 Квітня, 2024

«Інтернет архів» намагається врятувати соцмережу Google+ перед її видаленням

Хоча для більшості користувачів зникнення соцмережі Google+, яке станеться за кілька тижнів, пройде непомітно, вона має багато контенту, який варто врятувати. Зберегти корисну інформацію від знищення планує група ентузіастів під назвою «Інтернет архів», який часто залишається єдиним способом побачити, що та чи інша сторінка в інтернеті взагалі існували.

Команда «Інтернет архіву» планує зберегти якомога більше контенту соцмережі Google+. Це вже не перший проект з масштабного копіювання великих сервісів, раніше так врятували Mozilla Addons та Tindeck. Для цього «Інтернет архів» використовує інструмент під назвою «Воїн». Він оснований на скриптах, які працюють у віртуальній машині та копіюють дані з інтернет-сайтів.

Хоча запланована мета зберегти якомога більше даних, «Інтернет архів» визнає, що є обмеження:

  • скопіювати можна лише публічно доступний у Google+ контент. Приватні пости та вже видалені зникнуть безповоротно;
  • повні коментарі до постів може не вдатися скопіювати. Google+ дозволяє до 500 коментарів на один запис, але відображає їх як набір у вигляді статичного HTML. Незрозуміло, дискусії якої довжини збережуться;
  • зображення та відео не збережуться у повній роздільній здатності.

Соціальну мережу Google+ закриють у серпні 2019 року. Вона не стала популярною – за даними Google, майже 90% заходів користувачів до неї тривали менше 5 секунд. Поштовх до її вимкнення дало виявлення вразливості, яка була доступна з 2015 по 2018 роки та від якої могли постраждати 500 тис. користувачів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися