Інженери розробили технологію, яка робить міміку роботів живою

Створена система не намагається ідеально симулювати людське обличчя – це б породило ефект «зловіщої долини»

Сьогодні навіть найбільш прогресивні та інтелектуальні роботи мають дуже обмежене обличчя. Однак експерти стокгольмської компанії Furhat Robotics розробили технологію, яка дозволяє машинам отримати схожу з людською міміку та обійти наявні обмеження механічних облич.

Інженери запропонували використати проекційні технології та сучасні алгоритми, щоб реалістично накладати обличчя на рухому основу у формі людської голови. Для точного накладання зображення на основу використовується камера, яка стежить за переміщеннями. Завдяки цьому голова може рухатися в трьох площинах та зберігати зоровий контакт, не втрачаючи свого обличчя.

Зараз розробники створили три стандартні маски, однак, кажуть вони, можливості системи цим не обмежуються. Можна, наприклад, проектувати обличчя героїв фільму «Аватар» чи інших персонажів.

Створена система не намагається ідеально симулювати людське обличчя – це б породило ефект «зловіщої долини», коли люди начебто бачать перед собою іншу людину, але в них виникають моторошні відчуття. Останні з’являються через відсутність дрібних рис, які важко симулювати в штучних об’єктах, але які надають людям відчуття справжності.

У Furhat Robotics поки не планують займатися версіями системи для звичайних користувачів, компанія концентрується на корпоративних клієнтах. Як кажуть у фірмі, її розробкою вже цікавляться такі гіганти, як Disney, Merck та Honda.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я