П’ятниця, 1 Березня, 2024

iOS 14 дозволить вимикати глючні функції в iPhone

Культура програмування у Apple сьогодні така, що кожен апдейт створює десятки нових багів, а загальна кількість недоробок в останніх iOS 11, iOS 12 та iOS 13 дратує користувачів. В Apple визнали, що не можуть випускати якісний програмний код, і придумали інше рішення. Компанія дозволить користувачам самостійно вимикати глючні функції.

За даними Bloomberg, «яблучний гігант» в iOS 14 змінює підхід до тестування iOS та iPadOS. Компанія випускатиме щоденні оновлення, які гарантовано будуть насичені багами. Але компанія додає нову секцію в налаштуваннях під назвою «Флаги». У ній міститимуться всі нові функції ОС і якщо з якоюсь є проблема, користувач може просто зняти позначку з неї та відключити її.

Ситуація з багами на iOS стала критичною з виходом iOS 11 у 2017 році: тоді багато користувачів відмовлялися переходити на неї. Apple пообіцяла в iOS 12 ретельно працювати та зробити її не такою збійною. Але в цій ОС також були десятки дратівливих багів: проблеми інсталяції, надшвидке розряджання акумулятора, дуже повільна робота, проблеми зі зв’язком, збої Touch ID. Наступна версія iOS 13, випущена у 2019 році, прибрала більшість з них, але додала свої баги. Додатки вилітали, не працював системний пошук, збої відкриття довгих листів, проблеми синхронізації кількох AirPods, збої передачі в iCloud, надмірно агресивне керування оперативною пам’яттю тощо.

В Apple є внутрішня метрика якості коду iOS по шкалі від 1 до 100 балів. Глючні версії не набирають вище 60 балів, більш стабільні сягають 80 балів. За цією метрикою iOS 13 оцінюється гірше, ніж iOS 12. Адже в перші два місяці після випуску iOS 13 отримала вісім апдейтів, тоді як iOS 12 за цей же період отримала лише два патчі. Версію iOS 13.0 у Apple взагалі не вважали за реліз і лише iOS 13.1 називали дійсно публічним оновленням, яке за якістю схоже на iOS 12.

Нова стратегія боротьби з глюками також передбачає iOS 14 як період для роботи над помилками. Додавати нові функції будуть в iOS 15, вихід якої запланований на 2021 рік.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися