Середа, 6 Грудня, 2023

Google хоче з Android зробити Linux

Хоча мобільна ОС Android заснована на Linux, її не можна вважати «лінуксом» через надто значні відмінності. У Google вирішили, що підтримка власного модифікованого ядра заважає розвитку, і вирішили перейти на стандартне ядро. Пошуковий гігант стверджує, що так користувачі отримають менше проблем з прошивками, збільшену автономність та продуктивність.

Про свою ідею інженери Google публічно повідомили на конференції Linux Plumbers. Вони не приховували, що перехід на стандартне ядро дозволить скоротити витрати на розробку та підтримку, зменшить фрагментацію та пришвидшить появу апдейтів.

Першим етапом на шляху до переводу Android на Linux є інтеграція максимальної кількості модифікацій ядра Android в ядро Linux. Свіжих даних поки немає, але на початку 2018 року це було 32 000 доповнень і більше 1500 вилучених шматків коду, якщо порівнювати з ядром Linux 4.14.0.

Основна перевага переведення Android на Linux для користувачів буде в тому, що драйвери, нарешті, відв’яжуть від решти операційної системи. Ситуація може стати схожою на ту, що є на комп’ютерах та ноутбуках. Можна встановлювати будь-яку операційну систему за умови наявності драйверів. Сам же драйвер являтиме собою модуль, який використовуватиме стандартний інтерфейс роботи. На Android сьогодні драйвери вбудовані в ядро Android, але Google відмовляється від такого підходу з Project Treble.

Поки незрозуміло, коли заплановано перехід Android на стандартне ядро Linux. Особливо туманно майбутнє цієї ідеї виглядає, коли згадати, що Google працює над заміною Android під назвою Fuchsia.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Напевно Google має значні проблеми з Fuchsia, якщо хоче повністю перейти на лінукс. Як і Huawei має проблему з недосистемою HarmonyOS.

    • В фуксії та андроїду різні напрями.
      До того ж фуксія на своєму ядрі а не на модифікації якогось іншого.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися