iPhone 14 зможе використовувати супутниковий зв’язок

Компанія також працює над тим, щоб в кінцевому підсумку забезпечити супутникове підключення до Apple Watch, створюючи основу для надзвичайних текстових повідомлень та функцій реагування на екстрену допомогу

Apple планує запровадити технологію супутникового зв’язку у iPhone 14 та Apple Watch наступного покоління. Комунікація буде обмежена екстреними випадками. Завдяки цьому можна буде надсилати термінові текстові повідомлення та сигнал SOS без підключення до звичайної мобільної мережі 2G/3G/4G/5G.

Очікувалося, що супутниковий зв’язок отримають смартфони Apple поточного покоління. Однак в серії iPhone 13 цю функцію не запровадили.

«Компанія також працює над тим, щоб в кінцевому підсумку забезпечити супутникове підключення до Apple Watch, створюючи основу для надзвичайних текстових повідомлень та функцій реагування на екстрену допомогу, – пише Apple-аналітик Марк Гурман. – Ці можливості для iPhone планується випустити вже цього року».

Незрозуміло, чи буде ця функція включена в усі нові телефони Apple, чи буде вона обмежена моделями iPhone 14 Pro. Останні, схоже, отримають найбільш значні зміни цієї осені, включаючи новий дизайн, через який їх уже назвали айфонами зі знаком оклику.

За попередньо відомою інформацією, супутникове підключення в iPhone не призначене для таких видів діяльності, як перегляд веб-сторінок або потокове відео. Це опція екстреного зв’язку для людей, які застрягли у віддалених або сільських районах без надійного стільникового з’єднання.

Apple чітко бачить підключення як ключовий фактор для мобільних пристроїв. Нещодавні телевізійні оголошення рекламували здатність Apple Watch звертатися до служби екстреної допомоги для людей, які впали або отримали травми. Додавання до iPhone та Apple Watch можливості надсилати екстрені служби через супутник було б розширенням цієї функціональності.