iPhone 15 вимагатиме фірмових кабелів USB-C, інші заряджатимуть повільніше і пересилатимуть дані довше

Використання USB-C в iPhone 15 залишається ще на рівні чуток. Нові правила Євросоюзу, які вимагають загального стандарту заряджання, зокрема USB-C, набудуть чинності за кілька років. Це означає, що починаючи з iPhone 17 компанія обов’язково повинна використовувати порт USB-C в своїх смартфонах.

З’явилося ще одне підтвердження, що Apple не дозволить вільно використовувати будь-які кабелі USB-C в iPhone. Щоб кабель працював на повну, його виробник повинен заплатити за сертифікацію Apple MFi. Несертифіковані кабелі заряджатимуть iPhone повільніше та пересилатимуть дані довше.

Закон Євросоюзу змушує Apple перейти на стандартний зарядний порт USB-C у своїх девайсах, з iPhone включно. Першим айфоном з роз’ємом USB Type-C стане iPhone 15, який повинен вийти цієї осені.

Попри те, що очікуване покоління айфонів матиме порт USB-C, він покладатиметься на сертифікацію MFi для повної роботи. Це означає, що несертифіковані кабелі та адаптери живлення, швидше за все, стикнуться з обмеженнями на заряджання та пересилання даних.

У листопаді відомий Apple-аналітик Mінг Чи Куо написав у Twitter, що iPhone 15 та iPhone 15 Plus матимуть максимальну швидкість пересилання даних на рівні USB 2.0 – таку ж, як і поточний стандарт Apple Lightning. Він додав, що обмін даними на iPhone 15 Pro/Pro Max або Ultra буде швидшим завдяки підтримці USB-C 3.2 і Thunderbolt 3.

ShrimpApplePro повідомляє, що кабелі, вже виробляються за кордоном на основі стандарту. Будь-які кабелі, які не сертифіковані MFi, матимуть обмежену швидкість пересилання даних і заряджання.

Використання USB-C в iPhone 15 залишається ще на рівні чуток. Нові правила Євросоюзу, які вимагають загального стандарту заряджання, зокрема USB-C, набудуть чинності за кілька років. Це означає, що починаючи з iPhone 17 компанія обов’язково повинна використовувати порт USB-C в своїх смартфонах.

Що означає MFi? Це програма Made for iPod. Хоча цей плеєр Apple більше не існує, але програма сертифікації аксесуарів для нього, була запроваджена ще в 2005 році. З часом Apple розширила її, коли представила iPhone та iPad. MFi також отримала апдейт у 2012 році після того, як iPhone 5 прийняв роз’єм Lightning замість попереднього 30-контактного роз’єму.

Крім допомоги у стандартизації кабелів, MFi сертифікує всілякі гаджети та аксесуари для продукції Apple, разом із навушниками, динаміками та навіть пристроями для розумного дому. Виробники аксесуарів повинні сплачувати ліцензійний збір у розмірі близько 100 доларів США на рік.

Порт Lightning в iPhone – це десятки мільйонів додаткового заробітку для Apple. Адже лише на продажі кабелів з портом Lightning компанія заробляє близько $43,5 млрд. Така цифра виходить, якщо припустити, що кожен другий власник iPhone чи iPad купує кабель, який коштує $9.

До суми $43,5 млрд також можна додати ще кілька сотень мільйонів, адже сторонні компанії можуть випускати кабелі Lightning, сплачуючи Apple роялті в рамках програми MFi. Зараз це $4 за один роз’єм Lightning, а в минулому Apple отримувала $10 за один роз’єм Lightning.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я