П’ятниця, 14 Червня, 2024

iPhone, iPad та Mac треба терміново оновити – попередження Apple про вразливість

Apple  оголосила, що виявила серйозні вразливості в безпеці своїх iPhone, iPad і Mac. Хакери можуть захопити ці девайси, якщо юзер відвідає зловмисну веб-сторінку. Компанія рекомендувала всім користувачам оновити програмне забезпечення, оскільки вразливість уже використовується на практиці.

Дві уразливості були виявлені в WebKit – двигуні браузера, який є основою для браузера Safari та інших програм.

Пристрої, які постраждали — iPhone 6S і новіші моделі; кілька моделей iPad, включаючи 5-е покоління і новіші моделі, всі моделі iPad Pro і iPad Air 2; і комп’ютери Mac під керуванням MacOS Monterey. Уразливість також стосується деяких моделей iPod.

Перша помилка WebKit дозволяє виконати довільний код, якщо користувач зайшов на зловмисно створену веб-сторінку. Друга помилка дозволяє шкідливому додатку виконувати довільний код із привілеями ядра», що означає повний доступ до пристрою.

Експерти попереджають, що особливо уважними повинні бути люди, які знаходяться в полі зору громадськості, наприклад активісти чи журналісти. Вони часто стають об’єктами шпигунства державних та недержавних кіберугрупувань.

Джейк Мур, глобальний радник з кібербезпеки в ESET Internet Security, сказав: «У разі використання зловмисники зможуть бачити ваше місцезнаходження, читати повідомлення, переглядати списки контактів і, можливо, навіть мати доступ до мікрофона та камери — усе те, чого ви не хочете мати».

Брайан Хіггінс, фахівець із безпеки в Comparitech, додав, що Apple дуже рідко оприлюднювала подібні повідомлення про безпеку, а це означає, що всі повинні сприймати загрозу серйозно та оновлювати гаджети, як тільки зможуть.

«Якщо Apple вважає, що це настільки серйозно, що їм потрібно оприлюднити, тоді, якщо ви ще не встановили iOS 15.6.1, вам потрібно піти і зробити це прямо зараз», – каже він.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися