П’ятниця, 14 Червня, 2024

Людство повертається на Місяць: місія Artemis I в деталях

Після тривалих затримок і сильного перевищення бюджету, людство робить перший крок до повернення на Місяць. Запуск місії NASA Artemis I не за горами – ракета має стартувати 29 серпня. Капсула Orion з пластиліновою вівцею відправиться у подорож до Місяця і назад. Оріон стоятиме на вершині найпотужнішої ракети НАСА за всю історію – Space Launch System (SLS).

Коли Artemis I запустять?

Піт Пейслі, головний директор Draper, компанії, відповідальної за більшу частину програмного забезпечення Artemis I, сказав, що серпень «виглядає досить добре» для запуску.

Невдовзі після цього, у середу, 20 липня, NASA оголосило про попередню дату запуску «Артеміди I» – 29 серпня. Це сталося після того, як НАСА успішно завершило затриману генеральну репетицію в червні, під час якої SLS заповнили паливом і виконали імітацію зворотного відліку, зупинивши його незадовго до запуску.

SLS і Orion почнуть розгортати на стартовій панелі на борту Crawler-Transporter 2 десь 18 серпня.

Чому Артеміда I є такою важливою віхою?

Артеміда I — один із двох запусків, які мають відбутися цього літа — або у вересні. Інший – це перший орбітальний політ ракети-носія Starship компанії SpaceX, яку NASA уклало для своєї місії висадки на Місяць Artemis III. Вони відкриють нову еру космічних польотів.

Artemis I є першою в серії місій, які NASA планує використати для встановлення постійної присутності на Місяці. Вона стане плацдармом для відправки людей на Марс.

Артеміда I стане першою великою місією НАСА на Місяць після останньої висадки на Місяць, здійсненої Аполлоном-17 у 1972 році.

Місія стартує на борту найпотужнішої ракети космічного агентства. SLS вироблятиме близько чотирьох мільйонів кілограмів тяги та переноситиме корисне навантаження 86 тонн на низьку навколоземну орбіту (LEO).

Для порівняння, ракета NASA Saturn V, яка використовувалася для місій Apollo, генерувала 3,5 млн кілограмів тяги.

Яка програма місії після запуску Artemis I?

Європейське космічне агентство (ESA), один із ключових міжнародних партнерів NASA щодо місій Artemis, опублікувало покроковий посібник із описом кроків, які SLS і Orion виконають після запуску.

Місія стартує з Космічного центру Кеннеді у Флориді, після чого капсула Orion від’єднається від SLS і розгорнеться на низькій навколоземній орбіті. Після орбіти навколо Землі Orion буде відкинуто до Місяця, де він виконає кілька вмикань основного двигуна, перш ніж відправитися назад до Землі.

 

Якщо Artemis I таки стартує 29 серпня, очікується, що він повернеться і здійснить приземлення над Тихим океаном 10 жовтня. Місія триватиме приблизно 42 дні.

NASA транслюватиме запуск Artemis I live на NASA TV. Космічне агентство США проводить пряму трансляцію всіх своїх найбільших подій, таких як нещодавнє історичне відкриття зображень Джеймса Вебба, на своєму каналі YouTube.

Що буде далі після Артеміди I?

Після успішного завершення Artemis I, агентство NASA розпочне підготовку до Artemis II, яка стане першою пілотованою місією на Місяць після Apollo 17. Artemis II виконає той самий маневр, що й Artemis I, тобто його екіпаж подорожуватиме навколо Місяця і назад на Землю.

Для Artemis III NASA використає ракету SpaceX Starship, щоб висадити людей на поверхню Місяця, включаючи першу жінку та людину не європеоїдної зовнішності. Минулого року космічне агентство погодило контракт на 2,9 мільярда доларів із приватною космічною фірмою Ілона Маска.

Таким чином, «Артеміда I» є важливою першою місією для надзвичайно амбітного проекту НАСА.

За матеріалами: Interesting Engineering

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися