Вівторок, 12 Грудня, 2023

«Укроп» відкрив Україні дистанційне майбутнє

Запорізькі конструктори розробили унікальний для України автомобіль, адже водієві не обов’язково бути в салоні – машиною можна управляти дистанційно на відстані. Керування цим легковиком здійснюється за допомогою планшета, і, як пише «Голос Запоріжжя», нагадує комп’ютерні ігри.

У розробці безпілотного автомобіля брали участь десять осіб. Один з них – програміст Клим Татарник, який розробляв програму дистанційного керування через планшет.

«Положення планшета зіставляється з положенням керма. Тобто, відповідно, поворот планшета навколо його осі викликає поворот керма. За допомогою планшета можна, припустимо, посигналити або включити фари, – каже він. – Центр віддаленого керування автомобілем знаходиться в багажному відділенні. Щоб вимкнути обладнання і повернутися в ручний режим управління автомобілем, достатньо натиснути один важіль».

На перетворення «Ланоса» на дистанційний апарат витратили 12 тисяч євро, і новинкою зацікавився інститут військових технологій у Житомирі. Зараз запорізькі конструктори працюють над створенням безпілотника на базі позашляховика. Інженери і програмісти сподіваються, що нову технологію під час військових дій зможуть використовувати для патрулювання та охорони кордонів.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися