П’ятниця, 1 Березня, 2024

Глобальна кібератака може призвести до втрат на $53 мільярди

Поки що хакери цілились в окремих людей, компаній та країн. Але що буде, якщо вони захочуть атакувати всю планету? Аналітики страхової компанії Lloyd’s of London підрахували, що подібна кібератака призведе до збитків, яких завдав США у 2012 супершторм «Сенді».

кібератака

У своєму звіті аналітики разом з колегами з компанії Cyence спрогнозували потенційні економічні втрати від злому якоїсь «хмари» та подальшої кібератаки на комп’ютери компаній у всьому світі. Страхувальникам були цікаві можливі втрати, а також який процент можна поставити під час продажу страховок від таких подій.

Складнощів в оцінці ризиків додає те, що подібні події ще ніколи не траплялися. Експерти не можуть спиратися на досвід попередніх років. «Через те, що кіберсвіт є віртуальним, оцінка та розуміння масштабних подій є складним завданням», – розповідає виконавчий директор Lloyd’s of London Інга Беале.

За підрахунками страхувальників, атака на «хмару» може легко перевищити одну з наймасштабніших атак останнього часу. Мова йде про вірус-шифрувальник WannaCry, який зачепив більше 100 країн світу. Він спричинив понад $8 мільярдів збитків. До них враховуються збої у бізнес-процесах та налагодження нормальної роботи комп’ютерів.

Атака вірусу NotPetya, від якої сильно постраждала Україна, була значно скромнішою. Цей шифрувальник, який вивів з ладу комп’ютерні системи багатьох підприємств різних галузей економіки, спричинив близько $850 мільйонів збитків.

За припущенням експертів Lloyd’s-Cyence, атака хакерів на «хмару» розпочнеться з інсталяції шкідливого коду в програмне забезпечення дата-центрів. Заражатимуть софт так, щоб це було непомітно відразу, але активувати його можна було десь через рік.

За цей час шкідливе програмне забезпечення розповсюдиться комп’ютерними мережами та машинами клієнтів цієї «хмари» – медичними установами, банками, готелями тощо.

Після активації вірусу він виведе з ладу відразу велику кількість комп’ютерних систем. Залежно від масштабу та успіху зараження збитки можуть скласти від $4,6 млрд до $53 млрд. Однак аналітики кажуть, що насправді втрати можуть сягнути цифри $121 млрд. При цьому майже $45 млрд втрат можуть бути не покритими страховкою.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися