Четвер, 23 Травня, 2024

iPhone можуть примусити перейти на USB Type-C в Європі

Вже понад половину десятиліття Apple вдається уникати використання порту USB Type-C в iPhone. Компанія відстоює свою позицію наявністю перехідника USB-Lightning в комплекті. Однак європейським законодавцям це могло набриднути і вони можуть примусити компанію перевести iPhone на порт USB Type-C.

Apple вже кілька років використовує порт USB Type-C в іншій своїй продукції. З 2018 року цей порт використовується у iPad Pro, а з 2020 року – у iPad Air. Також USB Type-C використовується у MacBook, iMac, Mac mini.

Цього вересня в Європарламенті будуть розглядати законопроєкт, який робить обов’язковим для всіх смартфонів, що продаються в регіоні, використовувати один зарядний порт. В документі не називається його тип, але, зважаючи на те, що microUSB вже є стандартом, а його поліпшенням є USB Type-C, законотворці можуть обрати саме останній.

Євросоюз в 2009 році вперше випустив меморандум щодо переходу на єдиний стандарт порту зарядки. Його підписало багато виробників і на той час розглядався microUSB. Apple продовжила випускати iPhone із власним портом Lightning, але залишалася в рамках меморандуму завдяки наявності перехідників microUSB-Lightning.

За різними підрахунками, непотрібні зарядні пристрої, кабелі, адаптери призводять до 11-13 000 тонн електронного сміття щороку.

Очікується, що порт USB Type-C повністю витіснить порт microUSB до 2023 року. Останній прийняли стандартом в 2016 році.

Зважаючи на швидкість роботи законотворців, їхній законопроєкт може запізнитися. Адже виробники у 2022-2023 можуть почати відмовлятися від зарядного порту взагалі і переходити на бездротове заряджання.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися