Четвер, 22 Лютого, 2024

iPhone здорожчають на $160

Розгортається наступний виток торгової війни США з Китаєм. Її наслідки відчують покупці гаджетів Apple. Аналітики прогнозують, що ці смартфони можуть здорожчати на $160.

Білий Дім ввів додаткові акцизи на товари з Китаю на $250 млрд, збільшивши ставку з 10 до 25%. Продукції Apple поки вдається уникати прямого потрапляння в ці списки. Але президент США погрожує додатковими акцизами на китайські товари ще на $325 млрд, і в такому разі iPhone опиняться в списку.

Хоча Apple офіційно повідомляє про розробку продуктів у США, реально її девайси виробляють у Китаї на заводах компаній Foxconn та Pegatron. З юридичної точки зору пристрої Apple є імпортованою продукцією з Китаю. Apple має виробничі потужності в інших країнах, наприклад, iPhone 6s та iPhone 7 випускають в Індії, але це не дозволить компанії повністю уникнути фінансових санкцій проти Китаю.

Поки що події розвиваються для Apple сприятливо, і Китай платить вказані 25% акцизів на свої імпортовані товари на $250 млрд. Однак якщо Apple потрапить у список китайських товарів, у неї залишиться дві опції. Залишити ціну на iPhone незмінною, але пожертвувати рівнем своїх прибутків. Другий варіант, за словами аналітика Morgan Stanley Кеті Хуберті, це збільшення ціни на девайси. Наприклад, iPhone XR може здорожчати на $160. У цьому випадку, каже аналітик, можна очікувати ще більшого падіння продажів цих гаджетів, популярність яких і так знижується.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися