П’ятниця, 19 Квітня, 2024

Ізраїльська компанія продає видалення із інтернету

Троє молодих ізраїльтян, які раніше служили у військових кіберпідрозділах, придумали, як знаходити цифровий слід людини. Створена ними фірма продає послуги з його видалення.

Компанія Mine, співзасновниками якої є Гал Рінгел, Гал Голан і Кобі Нісан, каже, що використовує штучний інтелект, щоб показати користувачам, де зберігається їхня інформація. Наприклад, онлайн-магазин взуття міг зберегти дані користувача після того, як він купив щось там.

Рінгель сказав, що технологією Mine вже користується мільйон людей у всьому світі. При цьому понад 10 мільйонів запитів «права бути забутим» надіслано компаніям, які використовують платформу фірми.

Mine запустили після того, як Загальний регламент Європейського Союзу про захист даних (GDPR). Цей докумен зараз є міжнародним орієнтиром і встановлює ключові права користувачів стосовно їхніх даних в інтернеті, включаючи видалення особистих даних.

Штучний інтелект компанії сканує рядки тем електронних листів користувачів і позначки, де зберігаються дані. Потім юзери можуть вирішити, яку інформацію вони хочуть видалити, і використовувати шаблон електронної пошти Mine, щоб реалізувати своє право бути забутим.

Це означає, що вони можуть видалити свій цифровий слід «одним натисканням кнопки», сказав Рінгель.

«Ми не кажемо людям не використовувати Facebook чи Google. Ми кажемо: насолоджуйтеся, використовуйте все, що хочете, – сказав він. – Але оскільки вам подобається користуватися Інтернетом, ми покажемо вам, хто що про вас знає, що вони знають про вас… який ризик» і як його усунути», — додав він.

Адвокат Омер Тене, співзасновник Ізраїльського інституту технічної політики, попередив, що видалення конкретних індивідуальних запитів є складною технічною вправою.

Деякі компанії та організації не можуть законно видаляти інформацію, як-от блокчейни або записи фінансових взаємодій, необхідну для цілей оподаткування. Навіть інформація, яку можна видалити, часто зберігається в різному ступені ідентифікації, сказав Тене.

«Усі ці нюанси ускладнюють виконання обіцянок як зі сторони споживача, так і від корпоративної сторони, щоб дозволити видалення, натиснувши кнопку», — попередив Тене.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися