Неділя, 26 Травня, 2024

Чи потрібні смартфонам 4К-дисплеї

Дисплеї з роздільною здатністю 2К поступово перетворюються із рекордного досягнення на звичайне обладнання топових мобільників. Виробники тим часом йдуть далі та хочуть вмонтувати у свої майбутні флагмани екрани з вдвічі більшою роздільною здатністю. Але чи потрібні такі екрани 4К в телефонах та чи не будуть вони марною тратою ресурсів процесора та акумулятора? Експерти спробували відповісти на це питання.

Про виробництво матриць діагоналлю п’ять з половиною дюймів і роздільною здатністю 3840?2160 пікселів (4К) повідомила компанія Sharp. Експерти вважають, що вже в 2016 році вони будуть встановлюватися в серійних гаджетах. Такі екрани виробляються за технологією IGZO та користуватимуться попитом у виробників телефонів. А маркетологам компаній не складе труднощів продати девайс з надчітким дисплеєм, оскільки в голові споживача живе стереотип «більше = краще». Але це не завжди відповідає дійсності.

Щільність пікселів дисплея 4К становить 806 ppi, і це майже вдвічі більше, ніж у iPhone 6 Plus і Samsung Galaxy Note 3. А щоб розрізнити окремі точки на їхніх екранах, знадобиться хороше збільшувальне скло. З відстані, на якому зазвичай тримають смартфон, переваги 4K середньостатистичне людське око просто не побачить, говорить доктор Реймонд Сонейра, президент Display Mate Technologies. Але продукти Sharp потрібні зовсім не індустрії смартфонів.

Порятунок віртуальної реальності

Основним споживачем надчітких екранів можуть стати гаджети віртуальної реальності типу Oculus Rift або Gear VR. Їхні екрани будуть знаходитися близько від очей, і тому вони повинні мати високу щільність пікселів.

«Якщо роздільна здатність недостатньо висока, ви приречені бачити окремі точки», – каже аналітик Gartner Брайан Блау. Більшість сучасних шоломів використовують оптичні лінзи, а вони роблять пікселі ще помітнішими. На 4K-матриці сітка перед очима зможе зникнути.

Залишилося вирішити проблему потужності. Процесори смартфонів, вважає Блау, навіть у 2016 році навряд чи зможуть забезпечити повноцінний досвід віртуальної дійсності. Вихід – апарати, які підключаються кабелем до комп’ютера. Тоді енергоємність дисплеїв не буде проблемою, а отже, у найближчому майбутньому VR-гаджети зможуть стати масовими.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися