Штучний інтелект Google Home викликав поліцію, щоб припинити сімейну сварку

Як сказав шериф Мануель Гонсалес, у цій ситуації Google Home, можливо, рятувало людське життя

В американському штаті Нью-Мексико «розумний» динамік Google Home, можливо, запобіг вбивству. Він викликав поліцію під час бурхливої сімейної сварки. Поліція каже, що своєчасне втручання штучного інтелекту рятувало життя жінці, на яку співвітчизник направив зброю.

Home

Співробітники поліції не змогли проігнорувати виклик – колонка передавала їм звуки сутички, які підтверджували серйозність ситуації. Сварка почалася у квартирі Едуардо Барроса, поряд з яким були його співмешканка та їхня дочка. Під час з’ясування стосунків Баррос направив на жінку пістолет, запитавши: «Ти викликала шерифів?»

У поліції припускають, що саме цю фразу Google Home сприйняв як команду до дії та подзвонив 911. Після цього до будинку Баррроса відправили загін спецназу. Поліція кілька годин вмовляла чоловіка скласти зброю, і врешті їй це вдалося. Співмешканка Барроса отримала травми, але обійшлася без госпіталізації. Дочка пари не постраждала. Як сказав шериф Мануель Гонсалес, у цій ситуації Google Home, можливо, рятувало людське життя.

«Розумні» колонки вже не вперше стають ключовим героєм поліцейської історії. У грудні 2016 року поліція штату Арканзас допитувала динамік Amazon Echo як звичайного свідка. Правоохоронці хотіли отримати матеріали, які могли б пролити світло на смерть Віктора Коллінза.

Жертву злочину, 47-річного Віктора Коллінза, знайшли мертвим у джакузі на задньому дворі будинку, який належить 31-річному Джеймсу Бейтсу. Останній є великим любителем комп’ютерної техніки. Бейтса затримали за підозрою у скоєнні злочину, але поліція мала лише непрямі докази. Сказати, хто вбивця, могла колонка Amazon Echo зі штучним інтелектом Алекса. Вона оснащена якісним мікрофоном і функцією розпізнавання мови, а також стояла у квартирі, де сталося вбивство.

Amazon не дозволила поліції «допитувати» Алексу, але передала правоохоронцям деяку приватну інформацію про Бейтса.

А ще «розумні» колонки можна легко змусити виконувати бажані дії. Саме так відбулося під час одного з ефірів каліфорнійського телеканалу XETV-TDT. Тоді ведучий вимовив кілька фраз, які Amazon Echo у сотень власників сприйняли як команду купити один продукт. Після цього жителі почали скаржитися, що їхні колонки почали самостійно замовляти цей продукт.