Середа, 24 Липня, 2024

Кількість смарт-девайсів у світі скоро перевищить населення планети

Розвиток технологій та перехід на віддалену роботу суттєво підштовхнули популяризацію смарт-гаджетів. Уже за кілька років кількість смартфонів, планшетів та комп’ютерів може перевищити населення планети, кажуть аналітики.

У Gartner підрахували, що до кінця 2021 року у світі нараховуватиметься 6,2 млрд смартфонів, планшетів та ПК. Наступного року ця цифра зросте ще на 125 млн і до кінця 2022 року досягне приблизно 6,4 млрд.

Сектор смартфонів досить суттєво постраждав від пандемії та проблем з виробництвом, що викликало проблеми з поставками та знизило попит. Падіння кількості смартфонів у використанні впало на 2,6% протягом 2020 року, склавши 4,29 млрд штук. Однак наступного року вона зросте до 4,32 млрд штук, а у 2022 – до 4,45 млрд.

Факторами, що підштовхнуть зростання попиту на смартфони, аналітики називають більш широку доступність мобільників з підтримкою 5G та загальне повернення споживацького попиту.

«Підключення вже є проблемою для багатьох користувачів, які працюють віддалено. Але оскільки мобільність повертається до робочої сили, необхідність забезпечити працівників, здатних працювати де завгодно, відповідними інструментами, буде мати вирішальне значення, – сказав Ранджит Атвал, старший науковий директор компанії Gartner. – Попит на підключені ноутбуки з 4G/5G та інші пристрої зростатиме зі збільшенням обґрунтованості бізнесу».

Закриття офісів у всьому світі призвело до зниження кількості ПК у використанні. Якщо у 2019 році цифра складала 552 млн пристроїв, то У 2020 році вона знизилася до 522 млн. Аналітики вважають, що навіть після завершення пандемії багато бізнесів продовжать працювати за гібридною або гнучкою бізнес-моделлю, що додатково знизить попит на ПК.

У Gartner прогнозують, що у 2021 році буде 495 млн настільних комп’ютерів та 470 млн у 2022 році. Водночас кількість планшетів та ноутбуків зросте на 11,7% та 8,8% відповідно.

«Пандемія COVID-19 назавжди змінила схеми використання пристроїв співробітників та споживачів, – каже Атвал. – Із віддаленою роботою, яка перетворюється на гібридну, домашня освіта, яка перетворюється на цифрову освіту, та інтерактивні ігри, які переходять у хмару, типи та кількість пристроїв, які потрібні, є та використовуються людьми, будуть зростати».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися