Понеділок, 15 Квітня, 2024

Керівна організація мобільного зв’язку GSMA хоче скликати кризове засідання щодо Huawei

Політичні та економічні суперечки щодо Huawei можуть відкинути розвиток мобільної галузі на кілька років назад. Ситуація така, що керівна організація з мобільного зв’язку GSMA, яка встановлює та розвиває стандарти мобільних систем, планує скликати кризове засідання. На ньому хочуть обговорити стратегію виходу зі складної ситуації, у яку потрапить мобільна галузь, якщо Huawei виключать з головних ринків.

Сьогодні Huawei є головним постачальником обладнання для мереж стільникового зв’язку. Вона також є найбільшим вендором апаратури для 5G. Однак кілька років тому її звинуватили у шпіонажі на користь влади Китаю та порушенні міжнародних санкцій. Сьогодні скандал навколо Huawei досяг точки, коли компанію жорстко відлучають від ринків. Її вже відсторонили від ринків США, Австралії та Євросоюзу.

Зважаючи на стан справ, директор GSMA Метс Гренрід написав листа членам цієї асоціації з пропозицією обговорити питання Huawei. Зробити це мають на найближчому зібранні ради, яке має пройти в лютому під час виставки Mobile World Congress у Барселоні. Це найбільша виставка мобільної індустрії.

Сама Huawei, чиї продажі в річному обчисленні перевищують $100 млрд, відкидає звинувачення в шпіонажі.

Сьогодні оператори залежать від Huawei у розбудові мереж 5G. Заборона використовувати обладнання цієї компанії, кажуть вони, може відкинути індустрію на кілька років назад, затримавши впровадження під’єднаних фабрик, самокерованих автомобілів та медичних технологій. Представники одного з найбільших телекомів Європи Deutsche Telekom говорять, що якби їм сьогодні довелося демонтувати обладнання Huawei з наявних мереж, це б затримало впровадження нових сервісів на 2-3 роки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися