Четвер, 30 Травня, 2024

Kinect: сім років дивних експериментів

Ігровий контролер Kinect офіційно зняли з розробки та виробництва. Уперше цю систему стеження за рухом Microsoft показала у 2010 для приставки Xbox 360. Гаджет виявився популярним – компанія продала близько 35 млн штук. Однак попри всі апдейти та нововведення Kinect не став чимось більшим, ніж техноцікавинкою. Для нього не створили того додатка, який би почали використовувати всі. Однак пошуки використання цього рішення йшли цікавим шляхом – у медицині, розвагах, робочих завданнях. Ось кілька найдивовижніших прикладів.

Тачскрин із ванної

Проектор Aquatop перетворював звичайну ванну на сенсорний екран. На поверхні води можна було переглядати картинки, грати в ігри тощо. Для цього часто беруть із собою смартфон чи планшет, однак є ризик втопити гаджет або навіть отримати удар смертельний удар струмом. З Kinect усе було цілком безпечно.

 

Волохате дзеркало

Нью-Йоркський митець Деніел Розін створив дзеркало з майже тисячі чорно-білих помпонів. Kinect стежив за рухами людей та приводив у дію 464 двигуни, завдяки чому здавалося, що дзеркало реагує на присутність інших.

 

 

Інтерактивний ліс

Як показати, що всі елементи живої природи взаємопов’язані? Нью-Йоркський зал науки створив інтерактивний ліс, який допомагав дітям наочно побачити цей взаємозв’язок усього живого. Проект Connected Worlds складався з шести цифрових біомів, з 13-метровим водоспадом та рухомими стволами дерев включно. Для анімації сцен використали більше десятка камер Kinect.

 

Чотириповерховий орган

Композитор Кріс Уік додав Kinect до величезного та старого (83 роки) музичного органу в австралійському Мельбурні. Завдяки сучасним технологіям грати на інструменті під назвою Town Hall стало можливо жестами.

 

 

Кістки динозаврів

Науковці з Польового музею природньої історії хотіли дослідити череп тиранозавра рекса. Однак він мав надто велику щелепу і не влазив у наявне обладнання. За допомогою Kinect учені просканували цю 2-метрову скам’янілість. Проект обійшовся на кілька тисяч доларів дешевше, ніж якби вони знайшли оптимальне спеціалізоване обладнання.

 

 

Концерт Nine Inch Nails

Фронтмен гурту Nine Inch Nails Трент Резнор та арт-директор Роб Шерідан вирішили зробити фестиваль 2013 року незвичним. Під час виступу гурту вони за допомогою Kinect відстежували рухи Резнора і транслювали їх на мобільні екрани. Ці дисплеї виглядали, наче спотворені дзеркала.

 

Охорона корейського кордону

Південнокорейський програміст-самоучка Джеі Кван Ко використав Kinect для підвищення безпеки Демілітаризованої зони. Це смуга, яка відділяє Північну та Південну Кореї. Система Kinect відстежувала рухи та могла сказати, хто переміщується: людина або тварина.

 

Ожила кімната

У 2014 році у Microsoft працювали над проектом RoomAlive. Він дозволяв перетворити кімнату на такий собі інтерактивний екран для комп’ютерних ігор. Гравець буквально опинявся всередині ігрового світу – стіни, підлога, стелі – на кожну поверхню проектувалося зображення віртуального світу для максимального занурення.

За матеріалами: Engadget

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися