Планшети стали нецікавими

У своєму сьогоднішньому вигляді планшети все менше цікавлять споживачів. У всіх великих виробників спостерігається спад продажів, а сам ринок подібних гаджетів скорочується. Такі висновки можна зробити зі звіту аналітичної компанії IDC, яка опублікувала статистику продажів планшетних комп’ютерів у четвертому кварталі 2014 року.

Частка Apple, яка всі ці роки залишилася лідером ринку, скоротилася до 28,1%, що помітно нижче порівняно з 33,1% в четвертому кварталі 2013 року. Не краще йдуть справи і у таких великих виробників, як Samsung, ASUS і Amazon. Позитивна динаміка спостерігається тільки у китайської компанії Lenovo, частка якої зросла на 9,1%. Непогано йдуть продажі й у різних дрібних виробників, сумарна частка яких збільшилася на 36,2% і становить тепер 46,2% ринку.

З усіх виробників планшетів лише Lenovo та дрібні китайські компанії показують позитивні результати

У цілому ринок планшетів «просів» на 3,2%. Як припускають аналітики з IDC на прикладі техніки Apple, це відбувається через тиск iPhone 6 Plus «знизу» і мініатюрних MacBook Air «зверху». Тобто у своєму сьогоднішньому вигляді планшети все менше цікавлять споживачів, які замінюють їх іншими пристроями.

П’ятірка найбільших світових виробників планшетів

Але, кажуть аналітики, планшети рано списувати в історію. Вони припускають, що довгоочікуваний 12-дюймовий iPad Air Plus (або iPad Pro) запропонує споживачам нові можливості. І якщо це буде дійсно так, то на ринок планшетів чекає чергове пожвавлення. Також у IDC впевнені, що певну роль у розвитку ринку планшетів зіграє й операційна система Windows 10, яка повинна з’явитися вже в поточному році.