Неділя, 21 Квітня, 2024

Китай висадив місяцехід на зворотному боці Місяця

Китай зумів висадити супутник на «темний бік» Місяця. Програмою керувало кілька сотень досвідчених фахівців, які й опублікували перші фотографії з міжпланетної станції.

Уперше в історії людства на «темну сторону» Місяця зуміли висадити міжпланетний зонд. Ним стала станція китайської розробки «Чан’е-4». Посадка сталася 3 січня о 05:30. Станція висадилася неподалік південного полюса супутника, а вже за годину був зроблений перший знімок поверхні Місяця, який тут же відправили на Землю.

Вага станції і прикріпленого до неї місяцехода становить 1,2 тонни, при цьому 10% від загальної маси важить місяцехід. Станція повинна провести кілька досліджень, серед яких забір зразків ґрунту. Крім того, планують протестувати нову систему дального космічного зв’язку.

Космічний апарат «Чан’е-4» – це частина Місячної програми Китаю. Таку назву станція отримала на честь одного з персонажів китайської міфології, Чан’е в даосизмі – богиня любові. Запустили апарат на початку грудня минулого року. У середині грудня станція вийшла на 100-кілометрову орбіту навколо місяця, а вже 30 числа перейшла на еліптичну орбіту для підготовки до посадки.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися