Вівторок, 16 Липня, 2024

В смартфонах може з’явитися лазерний мікрофон для кращої звукоізоляції

Зменшення розміру мікрофона в електронних пристроях дозволить виробникам включати більше мікрофонів, збільшуючи можливості шумозаглушення. Саме це дозволяє новий мікрофон на базі графену товщиною в один атом та лазеру. Він приблизно в 200 разів менший за поточні мікрофони.

Більшість сучасних мікрофонів складаються з мембрани, яка вібрує під час попадання на неї звукових хвиль, у свою чергу перетворюючи цю вібрацію на електричний сигнал.

Жерар Вербіст з Делфтського технологічного університету в Нідерландах і його колеги розробили мікрофон, який замість цього працює за допомогою лазерів.

Їх мембрана зроблена з крихітного листа графену – одного шару атомів вуглецю – натягнутого на кремнієвий циліндр, наповнений повітрям. Команда налаштувала мембрану на резонансну частоту, вдаривши по ній лазером. Коли звук потрапляє в мікрофон, тиск повітря всередині змінюється, що, у свою чергу, змінює резонансну частоту. Вимірюючи цю зміну іншим лазером, команда може відновити оригінальний звук.

Щоб перевірити мікрофон, команда записала пісню з відеогри Super Mario Bros. і виявила, що вона можна записувати діапазон частот, подібний до звичайного мікрофона, хоча запис менш чіткий.

Головна перевага їхньої графенової системи полягає в тому, що вона може бути набагато меншою за звичайний мікрофон, каже Вербіст, і потребуватиме мембрани розміром лише десять мікрометрів у поперечнику – площа в 200 разів менша, ніж у звичайного мікрофона з такою ж продуктивністю.

«Для тієї самої області, яку ви маєте у своєму телефоні, ви можете розмістити кілька мікрофонів, що означає, що ви дійсно можете визначити напрямок звуку», — каже Вербієст, що може допомогти з усуненням шумів і записом звуку.

Одна з проблем полягає в тому, що лазерна система повинна зчитувати аудіосигнал з мембрани, набагато більшої, ніж сам графеновий лист, каже Ентоні Кент з Університету Ноттінгема, Великобританія, і це також потрібно мініатюризувати. «Це оригінальна і цікава ідея, але вона потребує значного розвитку, перш ніж ви побачите її в мобільному телефоні», — каже він.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися