Понеділок, 15 Квітня, 2024

Китайські фірми звільнятимуть робітників, які користуються iPhone

У відповідь на арешт директора Huawei Technologies та інших перешкод для китайських вендорів китайські фірми вводять власні санкції проти західних компаній та на підтримку вітчизняного виробника. Серед таких ініціатив – значні знижки на купівлю смартфонів китайських марок, а також погрози звільнення робітникам, які користуватимуться американськими смартфонами.

Низка китайських компаній оголосила співробітникам про надання субсидій за купівлю телефонів Huawei. Китайська влада говорить, що це кілька сотень компаній із різних галузей, від ІТ до їжі.

У більшості випадків компенсація складає від 10% до 20%, але деякі фірми згодні покрити повну вартість мобільників цього вендора. Більше 20 китайських фірм також оголосили про збільшення закупок інших продуктів Huawei.

Виробник електроніки Shanghai Youluoke Electronic and Technology оголосив про повну компенсацію купівлю двох смартфонів Huawei кожним своїм робітником. Фірма Shenzhen Yidaheng Technology покриє 18% вартості мобільників Huawei або ZTE. Fuchun Technology розповіла, що видасть кожному з 200 своїх робітників, які до кінця 2018 року куплять мобільник Huawei, компенсацію від 100 до 500 ($14,5 до $72,5). Пивоварня у провінції Ненань надає алкоголю на 30% від вартості куплених смартфонів.

Інші компанії пропонують бойкотувати Apple, яка є головним конкурентом Huawei за друге місце у світовому рейтингу виробників смартфонів. Один з виробників техніки у Шеньчжені оголосив, що конфіскуватиме у своїх робітників гаджети Apple та погрожує звільнити тих, хто не захоче підкоритися. Компанія Menpad обіцяє карати робітників, які купують продукти Apple. Фірма Yidaheng Technology каже, що штрафуватиме тих, хто купив iPhone, на суму їхньої вартості. Бізнес-асоціація Китаю обіцяє виключити кожного, хто купує продукти Apple. Деякі інші обіцяють утримати бонуси тим, хто купує продукцію Apple.

Масовий бойкот товарів західних компаній та підтримка вітчизняних є одним із наслідків після рекомендації комуністичної партії Китаю підтримати Huawei. У публікаціях чиновники закликали китайські компанії виділяти субсидії на продукти Huawei.

Huawei є не лише дуже великою комерційною компанією. Huawei заснував у 1987 році колишній військовий офіцер Рен Женгфей. Фірма залишається в приватних руках, і структура її власників невідома. Відомо, що її основні підрозділи знаходяться на півдні технологічного мегаполісу Шеньчжень, і в ній працює 180 тисяч людей. Детальніше читайте в матеріалі «Що таке Huawei Technologies і чому навколо неї політичні суперечки».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися