Київські ДАІшники перетворилися на касирів

Чергове перевищення швидкості або проїзд на заборонений знак київським водіям можна буде оплатити прямо на місці порушення. У столичній ДАІ вирішили перейняти приклад Дніпропетровська та роздати інспекторам POS-термінали. З ними водії можуть сплатити призначені штрафи на місці за допомогою пластикової картки, передають Vesti-ukr.com.

Перші охоронці дорожнього руху з вбудованою функцією касира можуть з’явитися в Києві вже до кінця тижня. Їх матимуть 15 екіпажів, які розмістяться в кожному районі Києва, а ще п’ять – у центрі. Однак спершу ДАІшники пройдуть навчання роботи з новими терміналами оплати.

Платежі здійснюватимуться через мережу Приватбанку, а в самих POS-апаратах будуть уже вшиті відповідні розрахункові рахунки. При цьому, запевняють у фінансовій установі, не буде додаткових комісій – платити доведеться лише суму штрафу.

Уперше ідея оплати штрафів на місці порушення з’явилася в Дніпропетровській області ще в 2009 році, але тоді населення мало небагато платискових карток, і про неї забули. Відродили її у листопаді цього року, де патрульні машини отримали 12 терміналів, а ще один зробили стаціонарним в міському управлінні ДАІ.

Правоохоронці вважають, що нововведення не лише підвищить зручність для водіїв, але й знизить корупцію. Однак експерти з цим не погоджуються. Вони вважають, що основна причина її існування полягає не у способі оплати, а в тому, що зберігається система, яка підштовхує водія дати хабар інспектору.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я