Клавіатура Gboard від Google отримала рукописні смайли та завершення фраз

Одна з найбільш помітних особливостей Gboard – новий спосіб вводити емотикони

Google випустила суттєве оновлення своєї клавіатури для мобільних девайсів Gboard. Нова версія цієї програми намагається ще більше пришвидшити комунікацію та зменшити кількість натиснень на екран. Для цього клавіатура отримала функції завершення фраз та розпізнавання намальованих смайликів.

Gboard

Одна з найбільш помітних особливостей Gboard – новий спосіб вводити емотикони. Їх, як і раніше, можна вибирати із загального списку, але також можна намалювати бажаний на екрані. Для цього треба натиснути відповідну кнопку малювання на клавіатурі. Програма розпізнає зображення та покаже найбільш оптимальні, на її думку, варіанти емотиконів. Аналіз зображення відбувається постійно, тому, якщо домальовувати до нього елементи, клавіатура видаватиме інші результати.

Це не перша спроба Google спростити введення емотиконів. Раніше компанія експериментувала зі словесним описом. Необхідно було ввести, наприклад, «посміхається», щоб Gboard видала оптимальний результат.

Вводити емотикони через малюнок стало можливим після суттєвого вдосконалення алгоритмів Google. У квітні компанія запустила інструмент AutoDraw, який перетворює намальовані криві лінії на майже професійні форми.

Наступною помітною функцією Gboard стало автозавершення фраз. Сьогодні подібна функція існує для слів – під час набору програма пропонує завершення слова. З новою версією Gboard робитиме так само для окремих речень та фраз. Подібне стало можливим завдяки розвитку машинного інтелекту, який доповнює фрази на основі аналізу мови. Тому спершу подібну функцію зможуть спробувати англомовні користувачі. Для інших мов Google обіцяє підтримку найближчим часом.

У Gboard також поліпшився пошук. Програма тепер пропонує кілька результатів під час введення запиту в клавіатурі. Пошукові картки також отримали більше інтерактивності. Якщо на неї клацнути, можна відразу перейти в карти, виконати дзвінок чи подивитися відео на YouTube.

Нова версія Gboard також підтримує понад 200 мов, з пропозиціями та жестовим введенням для азербайджанської (іран), дівехі, французької (бельгія), гавайської, маорі, самоа включно. Спрощені клавіатури будуть доступні для таких мов, як джонгка, іуе, навахо, тсонга, кіче.

Оновлена клавіатура вже доступна для Android за посиланням у магазині Google Play (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.inputmethod.latin). Версія для інших ОС з’явиться найближчим часом.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я