Четвер, 30 Листопада, 2023

Клавіатура MacBook може отримати алюмінієві кнопки з міні-екранами

Apple працює над тим, щоб зробити клавіатуру своїх ноутбуків інтерактивною, зберігши фізичні кнопки. Для цього планується використатися перфоровані алюмінієві кнопки, крізь які світитиме масив світлодіодів. Останній утворює міні-екран LED і відображає різні символи.

Щоб оцінити приблизний вигляд нової ідеї Apple можна подивитися на ноутбук Asus Rog Zephyrus G14, у якого кришка екрану перфорована і крізь неї просвічує масив світлодіодів, утворюючи LED-екран низької роздільної здатності.

Ідея зробити інтерактивну клавіатуру не полишає інженерів багатьох компаній. Apple також намагається створити таку. Одна з перших таких спроб – частково інтерактивна клавіатура TouchBar, в якій функціональні клавіші замінив сенсорний екран, провалилася і наразі компанія повернулася до звичайних незмінних пластикових кнопок.

Попри провал TouchBar, у Apple продовжують розмірковувати над заміною фізичних кнопок сенсорним екраном.

Однак нова ідея з алюмінієвими кнопками та світлодіодами може виявитися більш практичною, оскільки вона залишає фізичні клавіші. На перший погляд клавіатура все одно буде виглядати як стандартна апаратна клавіатура. Корпуси клавіш будуть алюмінієвими, а не пластиковими, і коли MacBook вимкнено, на клавішах не буде видимих позначок.

У таких клавіш використовується стандартний механізм «ножиці», тому набір буде схожий на існуючі пластикові клавіатури, які сьогодні використовуються в MacBook.

Використання алюмінію в клавішах та в інших елементах корпусу, може забезпечити більш уніфікований дизайн, колірну гамму та жорсткість. Apple уже використовувала алюмінієві ковпачки для клавіш на PowerBook G4, але вони мали звичайне незмінне маркування клавіш.

Коли MacBook увімкнено, клавіші зі світлодіодним екраном світяться. Відображатиметься стандартна клавіатура, і, на відміну від сучасних пластикових клавіш, світло буде видно лише з гліфа на ковпачку клавіш. Алюмінієвий корпус клавіш не матиме світлих плям на краях ковпачків. Для цього кожна клавіша має точно вирізані перфорації, щоб кожен світлодіод світив прямо через верхню частину кришки клавіші.

Якщо користувачеві потрібен доступ до символів, емодзі чи навіть знаків пунктуації, клавіатура зможе змінити те, що відображається на ковпачку.

Ідея вбудовування екранів в кнопки не нова. Але запропонована Apple технологія відрізняється від використання мініатюрних дисплеїв для кожної клавіші. Адже інші подібні концепти пропонували вбудовувати дисплеї високої роздільної здатності, що дозволяло відображати будь-що, включаючи картинки. Ідея Apple дозволяє відображати лише прості символи внаслідок невеликої роздільної здатності LED-екрану.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися