Коли чекати 4G в Україні

Країні залишилося почекати ще рік-півтора, щоб отримати повсюдний UMTS-зв’язок, а регулятор вже думає про перехід на 4G. До того ж це може статися значно швидше, ніж було з 3G.

Впровадити принцип технологічної нейтральності, що дозволяє бездротовим операторам самостійно вибирати технологію, можна буде не раніше 2016 року. Про це вчора після успішного тендера на третє покоління мобільного зв’язку заявив голова Національної комісії регулювання зв’язку та інформатизації Олександр Животовський, повідомляє «Діло».

Українське законодавство в галузі зв’язку дотримується застарілого підходу щодо використання радіоспектра. До кожного діапазону «прив’язані» певні стандарти, і власники ліцензій можуть розвивати лише їх. Розвинені країни відмовилися від такого жорсткого регулювання та впровадили принцип технологічної нейтральності. З ним оператор може сам вибрати, який формат зв’язку розвивати.

Олександр Животовський вчора зазначив, що НКРЗІ повинна провести ревізію всіх перспективних для розвитку «четвертого покоління» спектрів. Він назвав смуги в діапазонах 700-800 МГц, 900/1800 МГц, 2,3-2,4 ГГц та 2,5-2,6 ГГц. Усі вони вже зайняті, тому для широкомасштабного впровадження потрібно провести інвентаризацію, для чого потрібно не менше року.

За словами голови НКРЗІ, крім ревізії діапазону, потрібно виробити процедуру рефармінгу – обміну радіочастотами між операторами. Розвивати 4G/LTE можна і на 900/1800 МГц, але для цього потрібні суцільні смуги радіочастот по всій Україні. Раніше регулювальні органи «нарізали» спектр безсистемно. В українському законодавстві про рефармінг не сказано ні слова, але три GSM-оператори можуть за власною ініціативою переділити діапазон.

Олександр Животовський висловив упевненість, що всі зацікавлені сторони – і держава, і учасники ринку – зможуть домовитися вже наступного року.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я