П’ятниця, 14 Червня, 2024

Коли і як продати криптовалюту

Питання про те, як продати криптовалюту в Україні, значно виросло у популярності серед пошукових запитів від криптоінвесторів з нашої країни. Причиною цьому є ряд чинників, які впливають на ріст нестабільності. Рішення про те, щоб продати криптовалюту, одночасно провокується і економічною нестабільністю у країні, і своєрідною світовою кризою з падінням ринку блокчейн-грошей.

У цій статті ми детально розкажемо про те, наскільки зараз легко продати криптовалюту і які найдоступніші та найвигідніші сервіси для цього існують.

Коли варто виводити криптовалюту в фіат

Питання про те, коли саме рішення про продаж криптовалюти стає актуальним — це дуже суб’єктивна штука. Тим не менше є кілька універсальних порад, які базуються на попередньому багаторічному функціонуванні ринку криптовалют. Продати монети по більш вигідному курсу, ніж він (скоріше за все) буде у майбутніх декількох місяцях, можна тоді, коли ви дізнаєтесь про:

 1. Масштабні зміни у сфері державного регулювання криптовалют у великих країнах (США, Китай, Індія, Росія, Канада, Бразилія) або у міжнародних об’єднаннях, типу Європейського Союзу.
 2. Рішення продати криптовалюту прийняли значні “Кити” (ті, хто мають на своїх криптогаманцях сотні і тисячі одиниць Біткоіну).
 3. Те, що найближчим часом економічна нестабільність у вашій країні може значно вплинути на банківський сектор, або ж повністю його зупинити.

Актуальні способи продажу криптовалюти

На сьогодні двома найбільш актуальними, простими і безпечними (якщо знати про те, де, як і яким чином шукати та перевіряти проекти) інструментами для продажу криптовалюти є:

 1. Криптовалютні обмінники.
 2. Криптовалютні біржі.

Далі ми більш детально опишемо кожен із них.

Обмінники і біржі

Обмінники криптовалют — це спеціалізовані проекти, на яких користувач може купувати, продавати, а іноді навіть досить безпечно зберігати свої криптовалютні накопичення. Основною його ознакою є відсутність глобального ринку. А всі торгові операції  і вивід криптовалюти на такому сайті здійснюються напряму між користувачем і адміністрацією обмінника.

Криптовалютні біржі — це спеціалізовані інтернет-сайти, основною функцією яких є організація діяльності вільного ринку, на якому користувачі сайту торгують блокчейн-монетами між собою і формують ціну активів класичними механізмами попиту та пропозиції.

Плюси, які виділяються прихильниками обмінників криптовалют:

 • повна анонімність, яка гарантується кращими обмінниками — не потрібно видавати свої особисті дані, немає верифікації, немає зливу даних державним податковим органам та іншим регуляторам;
 • більш довготривала доступність прямої покупки криптовалюти за гривні, у період заборон, які діють у країні зараз — приблизно 50% проектів мають змогу прийняти ваші гривні і обміняти їх на криптовалюту за рахунок того, що процедура йде через звичайні банківські транзакції юридичних осіб, без використання реквізитів організацій і відповідного оформлення (на біржах прямий обмін “гривня-криптовалюта” зараз неможливий або надто складний через P2P-розділи);
 • низькі і доступні кожному ліміти на операції;
 • різноманітність варіантів для виводу коштів: банківські карти, платіжні системи України і світу, різні типи електронних гаманців.

Плюси, які виділяють прихильники криптовалютных бірж:

 • прозоре ціноутворення на вільному ринку;
 • практично невичерпний ринок, де монети завжди будуть у наявності;
 • велика кількість легальних проектів, які платять податки і є безпечними;
 • наявність офісів або хоча б налагоджених схем співробітництва з органами державної влади (серед топових бірж).

На сьогоднішній момент проектами-лідерами, послугами яких найчастіше користуються, коли необхідно продати криптовалюту за гривні або долари, можна назвати:

 • обмінник Changeit;
 • криптобіржа Binance.

Обмін на USDT

На сьогоднішній момент процедура виводу криптовалюти в гривні — це досить складна задача. Особливо для тих людей, котрі не поспішають “світити” ці прибутки перед податковими регуляторами. Тому люди почали використовувати обхідний шлях — щоб зафіксувати доларовий об’єм своїх криптозаощаджень, вони здійснюють обмін монет з плаваючим і нестабільним курсом (біткоїн, ефіріум та інші) на стабільні криптовалюти, що прив’язані до одиниці долара.

Однією з таких монет є USDT (цифровий долар США, від компанії Tether, кожна монета якого гарантується вкладом 1 доллара на банківський рахунок зі сторони компанії Tether у США).

Обмінявши якусь криптовалюту на блокчейн-токен USDT, фактично людина фіксує свій інвестиційний портфель у доларовому еквіваленті. Вона отримує цифрові долари, які після зникнення проблем або після їх вирішення можна буде швиденько перевести в фіатні долари чи навіть гривні, без попередніх нервів і переживання щодо стрибків та падінь ціни —  по співвідношенню 1 до 1.

Далі ми надамо інструкцію про те, як вивести криптовалюту в USDT на найпопулярнішому з обмінників. Надавати рекомендації по біржі не будемо, т.я. для актуальної мінливої ситуації з можливими швидкісними рішеннями інвестора, там потрібно надто довго реєструватися, верифікуватися, підтверджувати особистість і робити ще купу речей, щоб розблокувати всі необхідні ліміти.

Інструкція для обміну через Changeit

У випадку з обмінником Changeit все просто. Щоб отримати Tether USD:

 • переходимо на сторінку обмінника, де можна купити USDT;
 • у пункті “Відправляєте” обираємо наявний у вас актив (UAH, BTC, ETH, LTC, DOGE, DASH);
 • вказуємо суму обміну наявного у нас активу;
 • система автоматично підраховує і демонструє суму у USDT, яку ми отримаємо після обмінної операції по актуальному курсу;
 • якщо все влаштовує , клікаємо по пункту “Обміняти”;
 • на новій сторінці вказуємо номер свого USDT-гаманця TRC-20 і ретельно перевіряємо його, щоб не було помилок;
 • клікаємо по пункту “Продовжити”;
 • вказуємо email і інші контактні дані, щоб була можливість отримати підтвердження про операцію обміну;
 • ставимо галочку про згоду з умовами;
 • клікаємо по “Продовжити”;
 • ще раз перевіряємо умови обмінної операції на новій сторінці і клікаємо по “Перейти до оплати”;
 • відправляємо свій актив на вказані реквізити і чекаємо на платіж у відповідь від обмінника на вказаний раніше крипогаманець USDT TRC-20.

Зазвичай для завершення угоди з повноцінним отриманням коштів на власний рахунок витрачається не більше 15-20 хвилин.

Висновки: наскільки просто і ефективно переводити криптовалюту в класичні гроші сьогодні

Сьогодні перевести криптовалюту у звичайні гроші на зважди легко. Але зафіксувати криптовалютний прибуток простіше, ніж це було будь-коли раніше — просто через обмін нестабільних монет на стабільні, котрі мають “заморожений” цінник в 1 доллар за 1 монету.

Цифрові гроші дійсно отримують функціональність, завдяки якій на них можна жити. Але вони все ще не втратили свій показник ризиковості через мінливість курсу. Тому, перед тим, як продати криптовалюту, ретельно зважуйте всі “за” і “проти”, а також не забувайте про заходи фінансової безпеки.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися