Середа, 28 Лютого, 2024

Комп’ютери стають кращими, але ми все ще витрачаємо до 20% часу на комп’ютерні проблеми

Труднощі з комп’ютером все ще знайомі для більшості з нас. Згідно з новим данським дослідженням, рвати на собі волосся через комп’ютер, який не працює, досі дуже поширене явище серед користувачів. Незважаючи на те, що наші комп’ютери зараз кращі, ніж 15 років тому, вони все ще приносять проблеми в 11-20% випадків свого часу роботи.

Тому дослідженики з Копенгагенського та Роскілдського університетів вважають, що суспільство може отримати значні переваги, переосмисливши комп’ютерні системи та залучивши користувачів до їх розробки.

В середньому ми витрачаємо від 11 до 20 відсотків нашого часу перед нашими комп’ютерами, які не працюють або які настільки складні для розуміння, що ми не можемо виконати завдання, яке хочемо. І це недобре, каже професор Каспер Хорнбек, один із дослідників, які стоять за дослідженням.

«Це неймовірно, що ця цифра така висока. Однак більшість людей відчувають розчарування під час роботи з комп’ютером і можуть розповісти жахливу історію про важливу презентацію PowerPoint, яку не вдалося зберегти, або про збій системи в критичний момент. Усі знають, що це важко створювати ІТ-системи, які відповідають потребам людей, але цифра має бути набагато нижчою, і це свідчить про те, що звичайні люди недостатньо залучені до розробки систем», — каже він.

Професор Мортен Герцум, інший дослідник, який стоїть за дослідженням, наголошує, що більшість розчарувань виникає у зв’язку з виконанням цілком звичайних завдань.

«Це розчарування пов’язане не з тим, що люди використовують свої комп’ютери не для чогось дуже просунутого, а тому, що вони відчувають проблеми під час виконання щоденних завдань. Це полегшує залучення користувачів у ролі тестерів. Але це також означає, що проблеми, які не ідентифіковані, ймовірно, розчарують велику кількість користувачів», — говорить Мортен Герцум.

Щоб дослідити питання зручності комп’ютерів, дослідникам допомогли 234 учасники, які проводять від шести до восьми годин перед комп’ютером у своїй повсякденній роботі.

Дослідники сказали їм повідомити про ситуації, в яких комп’ютер не працював належним чином, або коли учасники були розчаровані через те, що не змогли виконати потрібне завдання.

Проблеми, з якими найчастіше стикалися учасники, включали такі: «система працювала повільно», «система тимчасово зависла», «система вийшла з ладу», «важко знайти речі». Учасники були студентами, бухгалтерами, консультантами, але деякі з них насправді працювали в ІТ-індустрії.

«Багато учасників опитування були ІТ-фахівцями, тоді як більшість інших учасників були висококваліфікованими користувачами комп’ютерів. Тим не менш, вони зіткнулися з цими проблемами, і виявилося, що це стосується деяких фундаментальних функцій», — говорить Каспер Хорнбек.

Учасники опитування також відповіли, що 84 відсотки епізодів мали місце раніше і що 87 відсотків епізодів можуть повторитися. І, за словами Каспера Горнбека, сьогодні ми маємо ті ж фундаментальні проблеми, що й 15-20 років тому.

«Дві найбільші категорії проблем все ще пов’язані з недостатньою продуктивністю та відсутністю зручності», — каже він.

Мортен Герцум додає: «Наша технологія може зробити більше сьогодні, і вона також стала кращою, але, водночас, ми очікуємо від неї більшого. Незважаючи на те, що зараз завантаження швидше, вони часто сприймаються як жахливо повільні».

У цьому контексті нове дослідження показує, що від половини до цілого дня звичайного робочого тижня може бути витрачено даремно – на вирішення комп’ютерних проблем.

«На робочих місцях по всій Данії значно знижується продуктивність, тому що люди не можуть виконувати свою звичайну роботу, оскільки комп’ютер працює не так, як слід. Це також викликає багато розчарувань у окремих користувачів», — говорить Каспер Хорнбек.

За словами Каспера Хорнбека, переваг можна досягти, якщо інвестувати більше ресурсів у переосмислення того, як помилки представлені нам на комп’ютері.

«Частиною вирішення проблеми може приховування від нас того, що комп’ютер працює над вирішенням проблеми. Насправді немає жодних причин, чому нам потрібно дивитися на незрозумілу коробку з командами або завислий комп’ютер. Комп’ютер може легко вирішити проблеми, не відображаючи цього, і забезпечуючи резервну версію системи для нас, щоб ми могли продовжувати безперешкодно працювати над нашими завданнями», — каже Каспер Хорнбек.

У той же час ІТ-розробники повинні ще більше залучати користувачів до проектування систем, щоб зробити їх максимально простими у використанні та зрозумілими. Бо, на думку дослідника, не буває поганих ІТ-користувачів, є лише погані системи.

«Коли ми всі оточені ІТ-системами, які ми проклинаємо, дуже здорово переконатися, що, мабуть, проблема не в користувачах, а в тих, хто створює системи. Дослідження чітко показує, що є ще багато можливостей. Тому ми сподіваємося, що це може привернути увагу до створення більш зручних систем у майбутньому», – підсумовує Каспер Хорнбек.

За матеріалами: ScienceDaily

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися