П’ятниця, 12 Липня, 2024

Конференція Apple WWDC 2020: значне оновлення iPhone, історична мить для Mac

Цьогорічна конференція WWDC 2020 вперше в її історії пройшла без офлайнових глядачів. Однак усе одно організатори зберегли формат шоу, а не нудної презентації нових операційних систем та гаджетів. Ось коротко про те, що Apple підготувала для користувачів на найближчий рік.

Першою презентували операційну систему iOS 14. Вона отримала бібліотеку додатків, віджети, режим «картинка в картинці» та низку інших опцій. Також iOS 14 принесла 20 нових мемоджі та перероблені повідомлення. А ще іконки на домашньому екрані можна робити більшими.

Переробили взаємодію з голосовим помічником Siri. Тепер вікно Siri може «вискакувати» поверх будь-якого іншого, не заважаючи його контенту. Також Siri отримав кілька нових мов. Також додаток навчився перекладати і робитиме це офлайн – у компанії кажуть, що це підвищить приватність.

Карти Apple Maps, окрім зміненого інтерфейсу, пропонують у певних містах нові функції для велосипедистів та електромобілів. Ще карти почали враховувати «зелені» зони та інші урбаністичні особливості. Вони також отримали збірник туристичних маршрутів.

Система під’єднання iPhone до мультимедійної системи авто CarPlay отримала нові шпалери та нові додатки (зарядні станції для електромобілів, підключене кермування тощо). Як і прогнозувалося, iPhone також зможуть бути ключами від автомобіля.

Apple App Clips – інструмент для розробників, з яким вони можуть сворювати крихітні, за сучасними мірками, додатки. Ці невеликі додатки є додатковими до основного додатка і не повинні перевищувати 10 МБ. Звісно, для зручності користувачів платіжна система Apple Pay також інтегрована в App Clips.
Наступною презентували iPadOS 14, яка отримала віджети, як і iOS 14 для iPhone. Також користувачі матимуть бічну панель зі швидкою навігацією в таких додатках, як «Фото», Apple Music, «Замітки».

Дзвонити на iPad можна по-новому. Замість інтерфейсу на весь екран вхідний дзвінок відображатиметься у вигляді невеликого сповіщення. Пошуковий рядок на iPadOS також оновився.

WWDC 2020

Увагу приділили стилусу Apple Pencil, який отримав опцію Scribble. З нею можна писати текст у будь-якому полі, і він тут же з рукописного стане друкованим. iPad ще навчився відрізняти, що пише користувач. Наприклад, при написанні телефонного номера гаджет запустить додаток телефона.

WWDC 2020

 

AirPods можна буде використовувати на кількох гаджетах без необхідності щоразу проходити процес підключення. Також на AirPods Pro з’явилася функція просторового аудіо. З нею AirPods «відчувають» положення голови користувача та намагаються зробити звук більш реалістичним.

Годинник Apple Watch отримав функцію обміну циферблатами Face Sharing. На веб-сайтах з цифербалатами з’явиться кнопка швидкого завантаження. Також циферблати можна буде пересилати своїм знайомим. Ще Apple додала трекінг сну і навчила годинник рахувати танці як фізичне навантаження.

Для поліпшення приватності Apple зробила так, що при використанні мікрофона у правому верхньому кутку з’являтиметься відповідна іконка.

Для «розумного» дому HomeKit користувачі отримають смарт-освітлення, яке змінює світлову температуру залежно від пори доби. В iOS 14 з допомогою смарт-камер можна облаштовувати зони активності. При появі руху в їхньому полі зору вони надішлють сповіщення.

Apple TV отримало нове оригінальне шоу Foundation за мотивами повісті Айзека Азімова. Також сервіс отримав підтримку кількох користувачів та режим «картинка в картинці».

Нова версія macOS називатиметься Big Sur і запропонує більше глибини, тіней, прозорості. Іконки та елементи інтерфейсу стали більш схожими на iOS.

Також змінився док з ярликами додатків.

Ще на комп’ютерах з’явиться центр управління, як на iPhone, зі швидким доступом до популярних опцій, наприклад, яскравості екрана чи Bluetooth. Додатки, наприклад, Messages, також отримають функції, які раніше були доступні на iPhone – поліпшений пошук, змінений інтерфейс вибору фото, мемоджі, ефекти, прикріплені розмови. Карти Apple Maps на Mac також отримають ряд доступних на iPhone функцій.

Браузер Safari став на 50% швидшим за браузер Google Chrome. Ще в ньому з’явилися звіти про сайти, які загрожують приватності, та Safari Extensions, яка посилює контроль за доступом розширень до даних.  Також стане можливо створювати свою стартову сторінку браузера та змінювати її шпалери.

Історична подія

Кілька років очікування – і офіційно Apple відмовляється від процесорів Intel та переходить на ARM. Причина, за словами Тіма Кука, – можливість для Apple робити кращі продукти. Компанія створює свої процесори для iPhone, iPad, Apple Watch. Власні процесори дозволять зробити комп’ютери Apple продуктивнішими та автономнішими. Також перехід на нову архітектуру має спростити розробку додатків.

На комп’ютерах Apple з чипами ARM уже працюють додатки Microsoft, такі як Word, PowerPoint, Excel. Також продемонстрували роботу Photoshop. Наявні додатки для чипів Intel має автоматично адаптувати до ARM система Rosetta 2. Також додатки iPhone можна буде запускати на Mac.

Перший Mac з ARM-процессором Apple надійде в продаж цього року. Повний перехід триватиме два роки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися